Zavřít reklamu

Možná si pamatujete na recenzi klasických powerbanek od Swisstenu, která se na našem magazínu objevila již před několika měsíci. Jednalo se o jednu z prvních recenzí na produkty od společnosti Swissten, které se nám v redakci po několika měsícich používání opravdu osvědčily. Původní levná alternativa powerbanek od Swisstenu toho příliš neuměla – disponovala pouze dvěma USB výstupními porty. Zároveň jejich design nebyl nikterak líbivý, a to kvůli kulatému a zaoblenému tvaru. Swissten se rozhodl tyto obyčejné powerbanky stáhnout z prodeje a místo nich představil řadu powerbanek WORX, která jak už můžete podle názvu tušit, jednoduše funguje. Pojďme se společně těmto powerbankám podívat na zoubek.

Oficiální specifikace

Powerbanky WORX od Swisstenu jsou k dispozici v celkem třech variantách – liší se od sebe pouze velikostí akumulátoru, který poté určuje velikost samotné powerbanky. Nejmenší dostupná powerbanka WORX má kapacitu 5.000 mAh, střední cesta má poté 10.000 mAh a vrcholná verze z řady WORX disponuje kapacitou 20.000 mAh. Vzhledem k tomu, že jsou tyto powerbanky určené obyčejným uživatelům, kteří hledí především na cenu, tak powerbanky WORX nedisponují žádnými extra technologiemi a vychytávkami pro bezdrátové nabíjení anebo rychlonabíjení. Zaujmou vás má tedy především jejich cena. Tím samozřejmě nechci říct, že by se jednalo o laciné powerbanky, právě naopak. I tato „základní“ verze powerbanek od Swisstenu disponuje řadou opatření proti zkratu, přebití a dalšímu možnému poškození. Všechny powerbanky WORX disponují dvěma USB-A výstupy (5V/2.1A) a jedním vstupem microUSB.

Balení

Swissten u svých powerbanek začal používat také lehce odlišné balení. V případě powerbanek WORX už vám tedy nepřijde klasický bíločervený blistr, ale moderněji zpracovaný černočervený. Na přední straně krabičky najdete vyobrazenou samotnou powerbanku společně se základními vlastnostmi a samozřejmě její kapacitou. Pokud krabičku otočíte, tak si můžete všimnout návodu v několika různých jazycích. Níže poté najdete specifikace powerbanky společně s dalšími informacemi, které byste měli vědět. Po otevření krabičky stačí vytáhnout plastovou přenosku, ve které už se samotná powerbanka nachází. Zdarma k ní dostanete nabíjecí microUSB kabel. Nic víc v balení powerbanky WORX nenajdete – a nic víc také není potřeba.

Zpracování

Pokud se podíváme na stránku zpracování powerbanky, tak lze oproti minulým „základním“ powerbankám konstatovat, že je jednoduše parádní. Tmavé produkty jsou oku rozhodně líbivější, než ty bílé. Powerbanky WORX jsou samozřejmě vyhotoveny z plastu, avšak zajímavým způsobem. Zatímco rámeček, který powerbanku „obepíná“, je vytvořen z černého lesklého plastu, tak vrchní a spodní strana je vytvořena ze zajímavého třpytivého plastu. Na vrchní straně powerbanky se dále nachází čtyři LED diody, které vám po stisknutí bočního tlačítka powerbanky řeknou, z kolika procent je nabitá. Kromě toho dále na přední straně powerbanky najdete branding Swissten, na zadní straně se poté nachází specifikace a certifikáty powerbanky.

Osobní zkušenost

Musím říct, že na designu různých doplňků si doopravdy potrpím – a to ať už se jedná o věc za několik stovek, anebo několik (desítek)tisíc korun. Navíc jsem si samozřejmě i ochotný připlatit za to, aby společně se skvělým designem určitý produkt fungoval tak, jak má. K čemu by mi také bylo mít doma designovou pecku, která nefunguje tak, jak se od ní očekává. Powerbanky Swissten WORX v sobě skrývají kvalitní Li-Polymer články společně se speciální ochrannou elektronikou. Všechny tyto komponenty jsou zabaleny do líbivého těla, které vás určitě neomrzí. Z vlastní zkušenosti navíc můžu říct, že i při plném vytížení powerbanky jsem nepostřehl sebemenší náznak zahřívání. S vysokým zahříváním mají levnější powerbanky velký problém, což se však v tomto případě rozhodně neděje a powerbanka se nezahřála ani při maximálním využití.

swissten worx powerbanka

Závěr

Pokud hledáte klasickou powerbanku a jste normální uživatel, který nepotřebuje, aby powerbanka disponovala všemožnými technologiemi, několika vstupy a výstupy společně s bezdrátovým nabíjením, tak jsou pro vás powerbanky Swissten WORX to pravé ořechové. I přesto, že jsou tyto powerbanky zaměřeny především na to, abyste je mohli zakoupit za co možná nejnižší cenu, tak v nich najdete kvalitní elektroniku společně s kvalitními Li-Polymer články. K dispozici jsou navíc hned tři velikosti powerbanky, takže si můžete vybrat tu, která vám bude vyhovovat nejvíce – 5.000 mAh, 10.000 mAh a 20.000 mAh.

Slevový kód a doprava zdarma

Ve spolupráci se společností Swissten.eu jsme si pro vás připravili 25% slevu, kterou můžete uplatnit na všechny produkty Swissten. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „BF25„. Společně s 25% slevou je navíc doprava na všechny produkty zdarma. Nabídka je kusově i časově omezená.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.