Zavřít reklamu

V poslední době se postupně loučíme se vším, co má drát. Prvně to začalo bezdrátovým přenosem dat pomocí Bluetooth, později jsme se dočkali bezdrátových sluchátek a nyní mnozí z nás využívají k nabíjená svých zařízení bezdrátové nabíječky. Pokud do skupiny lidí, kteří bezdrátové nabíjí, prozatím nepatříte, tak se vám rozhodně bude líbit tato recenze. V ní se totiž podíváme na 10W bezdrátovou nabíječku od Swisstenu, která dokáže perfektně posloužit jako základní stavební kámen pro všechny uživatele, kteří prozatím bezdrátově nenabíjí. Pojďme se společně na tuto bezdrátovou nabíječku podívat blíže.

Technické specifikace

V případě bezdrátových nabíječek je velmi důležité vědět, jakým maximálním výkonem dokáží nabíjet. Nejnovější vlajkové lodě od Samsungu například dokáže přijímat bezdrátové nabíjení až o výkonu 15 W – pokud byste tedy zvolili slabší bezdrátovou nabíječku, tak byste nevyužili maximální potenciál bezdrátového nabíjení vašeho zařízení. Jak už můžete z nadpisu recenze tušit, tak recenzovaná bezdrátová nabíječka Swissten dokáže dodat výkon pro bezdrátové nabíjení o maximální hodnotě 10 W. Tato hodnota perfektně dostačuje všem jablíčkářům, jelikož iPhony jsou schopné přijmout maximální výkon pro bezdrátové nabíjení v hodnotě 7.5 W (tato hodnota je omezena systémem iOS, oficiálně dokáží iPhony přijímat 10 W). V případě, že tedy využíváte iPhone, tak vám tato bezdrátová nabíječka bude dostačovat i tehdy, pokud Apple někdy v budoucnu maximální výkon o hodnotě 10 W opět „odemkne“. Recenzovaná bezdrátová nabíječka Swissten samozřejmě splňuje standard Qi, tudíž s ní kromě mobilních zařízení můžete nabít třeba AirPody či jiná bezdrátová zařízení.

Balení

Pokud se rozhodnete pro zakoupení 10 W bezdrátové nabíječky od Swisstenu, tak se můžete těšit na standardní styl balení, kterého Swissten využívá u velké škály svých produktů. Produkt vám tedy bude dodán v bíločervené krabičce, kdy se ze přední strany můžete ihned prostřednictvím obrázku seznámit s designem nabíječky. Kromě toho vepředu najdete také základní informace o nabíječce, například maximální hodnotu výkonu, či splnění standardu Qi. Ze zadní strany se poté nachází návod k použití a níže poté naleznete vyobrazeno vše, co se v balení nachází. Konkrétně se kromě samotné nabíječky jedná o 1,5 metrový kabel, jenž má z jedné strany klasický USB konektor (do adaptéru), na druhé straně, která se strká do nabíječky, se poté nachází konektor USB-C.

Zpracování

10W bezdrátová nabíječka od Swisstenu je zpracována z černého matného plastu. Co vás na ni překvapí je fakt, že je velmi lehká. Ze spodní strany, která je položena na stole, najdete celkem čtyři protiskluzové „nožky“, díky kterým zůstane nabíječka vždy na svém místě. Kromě toho zde najdete informace a certifikáty o nabíječce. Na vrchní straně se poté nachází branding Swissten, společně se čtyřmi malými protiskluzovými pásky, které zase zaručí to, že vaše zařízení z nabíječky nesjede. Na boční straně jsou poté naproti sobě umístěny LED dioda a USB-C konektor. LED dioda zelenou barvou značí, že je nabíječka připravená k použití, anebo že je zařízení plně nabité. Pokud se dioda rozsvítí modře, znamená to, že zrovna provádí nabíjení zařízení. USB-C konektor poté slouží k připojení ke zdroji napájení.

Osobní zkušenost

Tuto bezdrátovou nabíječku jsem měl možnost vyzkoušet po dobu hned několika dní a nemám důvod ji nedoporučit všem uživatelům, kteří hledají jednoduchou bezdrátovou nabíječku pro jediné zařízení, anebo těm uživatelům, kteří si chtějí bezdrátové nabíjení prvně vyzkoušet. Samozřejmě se nejedná o špičkovou bezdrátovou nabíječku, avšak nutno podotknout, že si na ni recenzovaná bezdrátová nabíječka od Swisstenu ani nehraje. Jednoduše řečeno se jedná o základní stavební kámen uživatelů, kteří chtějí postupně přejít na bezdrátové nabíjení svých zařízení. Za celou dobu testování jsem se nesetkal s jediným problémem při používání – některým uživatelům by nemusela vyhovovat snad pouze LED dioda, která dokáže v noci rozsvítit celý pokoj. Samozřejmostí je v tomto případě bezpečnost celé nabíječky, a to v podobě ochrany proti zkratu, přepětí či přehřátí.

Resumé

V případě, že hledáte obyčejnou bezdrátovou nabíječku pro svůj iPhone anebo jiné zařízení, které je schopné přijímat výkon o maximální hodnotě 10 W, tak je recenzovaná bezdrátová nabíječka od Swisstenu přímo pro vás. Zaujme vás především svým designem (pokud si tedy nutně nepotrpíte na ostré hrany) a potěší přítomnost LED diody, která vás informuje o stavu nabití. Za cenu 449 korun se jedná o perfektní volbu, kterou rozhodně nikdo z vás neprohloupí. Nutno podotknout, že je nabíječka k dispozici jak v černé (recenzované) variantě, tak také v bílé – na své si tedy přijde každý. Na konec této recenze mi nezbývá nic jiného, než 10W bezdrátovou nabíječku od Swisstenu doporučit všem nenáročným uživatelům.

Diskuze k článku

    Proc neukazete, ze je potreba jeste si dokoupit adapter, ktery rychly nabijeni podporuje cca 500+ KC ? Pro nenarocne uzivatele staci bezdratova nabijecka za 80kc z Ciny, ktera jeste vypada x krat lepsi nez tohleto. Proc nikdy neupozorni se, ze se jedna o proplaceny clanek

    To nejde, potom by to nesplňovalo zadání reklamy. Které je zde mj. snad více než v Blesku. Prostě zdejší úroveň velmi poklesla. Viz. Amálka, která je snad placena od slov, takže její příspěvky podle toho vypadají. Předpokládám, že zdejší cenzoři příspěvek rychle smažou. I to odpovídá o současné úrovni

celý text

Čtěte více