Zavřít reklamu

Smazat nějakou důležitou fotografii anebo video se už nejspíše podařilo každému z nás. Naštěstí však existuje proti náhodnému smazání souborů ještě Koš, ze kterého můžeme soubory ještě naposledy obnovit. Osobně se mi však již několikrát povedlo důležité fotky, videa anebo jiná média odstranit i z koše. Věděli jste však o tom, že jakmile fotky, videa a další soubory z koše vymažete, tak nedojde k jejich úplnému vymazání? Tato daata se na disku pouze zneviditelní a označí tak, že je může systém přepsat jinými soubory.

To pro běžného uživatel tedy znamená, že na první pohled jsou data doopravdy smazána, avšak pokročilejší uživatel ví, že smazána nejsou a i po odstranění z koše je lze jednoduše obnovit – stačí k tomu ten správný program. Internet je plný takových programů, které dokáží omylem smazané soubory obnovit. Bohužel, většina těchto programů je určená na celou škálu souborů a navíc často nefungují tak, jak se očekává. Při obnovování většího počtu souborů programy padají a mají problémy se stabilitou, anebo za jejich využití musíte platit nekřesťanské sumy. Pokud se vám povedlo smazat důležitou fotografii, video, anebo nedej bože celé album, tak rozhodně nemusíte zoufat. Mezi naprostou špičku pro obnovu ztracených, poškozených anebo odstraněných fotek či videí patří Remo Mac Photo Recovery, na který se podíváme v této recenzi.

Upozornění na začátek

Hned na začátek se s vámi podělím o jednu důležitou radu, kterou byste měli před obnovováním veškerých souborů (a nejen fotografií či videí) znát. Vzhledem k tomu, že se smazaná data, která chcete obnovit, označila jakožto přepisovatelná, je nutné brát v potaz, že je může přepsat cokoliv. A to jak samotná instalace programu, tak klidně další soubory, které obnovujete. Proto byste měli program určený k obnovování souborů, například software na obnovu dat od Remo, stáhnout a nainstalovat na úplně jiný disk. Pokud nemáte k dispozici jiný interní disk, tak program nainstalujte třeba na flash disk, anebo kamkoliv jinam. Zkrátka a jednoduše se co nejvíce vyhýbejte práci s diskem, na který chcete obnovovat soubory.

V hlavní roli obnova smazaných a poškozených fotek/videí

Jak už můžete tušit, mezi hlavní funkce programu Remo Mac Photo Recovery patří obnova fotek a videí, a to s více než 300 různými formáty. Kromě toho můžete Remo Mac Photo Recovery využít také pro obnovení fotek či videí ze smazaných oddílů, poškozených disků a dalších. Jak už to bývá u těchto programů zvykem, tak máte k dispozici dva různé režimy vyhledávání souborů. První režim spoléhá především na rychlost a smazaná data vám zobrazí během několika desítek sekund. Tímto režimem však nemusí dojít ke kompletnímu nalezení veškerých smazaných dat. Proto je k dispozici také tzv. hloubkové vyhledávání, pomocí kterého máte téměř 100% jistotu, že najdete ten soubor, který potřebujete – tedy pokud už jej systém nestihl kompletně přepsat. Tak jako tak se Remo Mac Photo Recovery pokusí vždy udělat vše pro to, aby se mu podařilo smazaná média obnovit.

Co dokáže Remo Mac Photo Recovery obnovit a jak je to s kompatibilitou?

Remo Mac Photo Recovery je k dispozici na macOS a podporuje vyhledávání smazaných fotografií a videí ze souborových systémů exFAT, HFS, HFS+ a APFS. Kromě toho můžete také software Remo Mac Photo Recovery k tomu, aby vám obnovil fotografie a videa z kamer či fotoaparátů – mezi podporované značky patří Nikon, Sony, Olympus, Minolta, Hasselblad, Panasonic, Sigma, Pentax, Samsung, Leica, Canon a další. Remo Mac Photo Recovery podporuje obnovu více než 300 formátů médií. Mezi ty nejběžnější patří:

  • Fotky – JPEG, JPG, JFIF, JPEG 2000 TIFF, TIF, PNG, BMP, GIF, PSD, WebP, Exif, PPM, PGM, PBM, PNM, HEIF, BAT a další
  • RAW fotky – CR2, CRW, NEF, ARW, SR2, ORF, MRW, 3FR, RAW, X3F, PEF, DNG, RAF, KDC, K25, DCR, R3D, CAP, EIP, EIP, PTX, JPEF, 3FR, PXN a další
  • Videa – AVI, MP4, MOV, MPEG, MPG, M4V, 3G2, 3GP, RM, FLV, VOB, OGV, DRC, MNG, MTS, WMV, YUV, ASF, AMV, SVI a další
  • Hudba – MP3, MP4, WAV, MIDI, M4a, M4b, M4A, AIFF, AIF, AIFC, RA, AMR, AA, AAC, AIFF, APE, AU, DVF, MMF, GSM, WMA, 8SVX a další

 

V čem Remo Mac Photo Recovery vyniká

V předposledním odstavci se podíváme na další možné důvody, proč byste si měli vybrat oproti konkurenci právě Remo Mac Photo Recovery. Většina konkurenčních programů často nefunguje podle představ, jelikož nedochází k jejich pravidelné aktualizaci, či ke přizpůsobení novým operačním systémům. Vývojáři Remo Mac Photo Recovery pravidelně tento program aktualizují a snaží se o 100% podporu v rámci nových operačních systémů. Jednoduché a intuitivní ovládání, kterému porozumí i naprostý amatér, je naprostou samozřejmostí. K obnovení ztracených dat vám stačí pouze pět jednoduchých kroků – spusťte program, vyberte si mezi obnovou smazaných anebo poškozených fotografií či videí, a poté si zvolte disk, ze kterého se má obnovení provést. Poté zvolte formát souborů, který hledáte, a nechte program dělat svou práci. Po vyhledání dat stačí označit ta data, která chcete obnovit, a poté je nechat zapsat na disk.

Závěr

Pokud hledáte ten nejlepší program, který je specializovaný na obnovit ztracených a zničených fotek či videí, tak jste právě narazili na zlatý důl. Remo Mac Photo Recovery vám mohu jen a jen doporučit, a to z dlouhodobé vlastní zkušenosti. A pokud by se vám něco nedařilo, tak je podpora Remo Mac Photo Recovery připravena pomoci 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Remo Mac Photo Recovery je v trial verzi k dispozici zdarma, poté si jej musíte zakoupit, a to v rámci dostupných balíčků. Remo Mac Photo Recovery je k dispozici v Media Edici za 69.97 dolarů, v Pro Edici poté za 94.97 dolarů a v Remo ONE Prime edici za 99.97 dolarů. Rozdíly v edicích naleznete v obrázku pod tímto článkem.

remo mac photo recovery ceny
.