Zavřít reklamu

Patříte mezi menší podnikatele, OSVČ a nebo živnostníky? Potřebovali byste svým službám či produktům udělat webové stránky, avšak ve tvorbě webovek se nevyznáte? Nechcete utrácet desítky tisíc korun za vytvoření webu? Pokud jste si alespoň na jednu z výše položených otázek odpověděli kladně, pak čtete správný článek. Dnešní recenze se nebude ani tak týkat Apple produktů, dokonce ani příslušenství k nim. Podíváme se na službu Saywebpage, která se, jak už název napovídá, zabývá webovými stránkami.

Nejedná se však o žádného klasického poskytovatele hostingů, avšak o službu, díky které si můžete svépomocí jednoduše vytvořit webovou stránku. Tvorbu webových stránek se Saywebpage zvládne i naprostý amatér, jelikož prakticky pořád jen klikáte. Nemusíte nic složitě programovat, pouze kliknete na to, co zrovna chcete.

Proč byste si měli vybrat Saywebpage

100% volnost. Přesně to je termín, který službu Saywebpage vystihuje. Pokud se pro Saywebpage rozhodnete, bude sami svými pány a nikdo vám nebude mluvit do toho, jak by měl váš web vypadat. Tvorba webu je naprosto intuitivní a velice rychle se se službou sžijete. Výhodou je, že k editaci webové stránky nepotřebujete žádného IT specialistu – stačí se pouze přihlásit do administrátorského centra, kliknout a změnit. Stránky budete mít samozřejmě pod svou vlastní doménou a dokonce můžete využít 30 denní zkušební verze naprosto zdarma. Saywebpage je maximálně rychlý a responzivní, což znamená, že se přizpůsobí obrazovkám všech zařízení.

V minulosti se člověk dokázal na jednu věc soustředit i více, než jednu minutu. Dnešní doba je ale jiná a hlavně uspěchaná, a proto se jedinec zvládne soustředit pouze několik sekund. Pokud během těchto několika sekund potencionálnímu zákazníkovi neukážete, co nabízíte a nedáte mu důvod, proč by si měl vybrat zrovna vás, nemůžete počítat s úspěchem. I tuto skutečnost si Saywebpage uvědomuje, a proto nabízí formát tzv. „onepage“ stránek. Onepage stránky se stávají čím dál tím více populárnějšími, a to především kvůli tomu, že lidem zobrazují všechny informace na jedné straně bez toho, aniž by se museli překlikávat v menu. Na webu lidé nejčastěji hledají kontakt, otevírací dobu a nabídku služeb – pokud jim tyto informace ihned neposkytnete, tak jednoduše neuspějete.

Ovládání Saywebpage je z vlastní zkušenosti naprosto jednoduché. Pokud alespoň lehce ovládáte kancelářské balíčky aplikací, například Microsoft Office nebo OpenOffice, tak máte vyhráno. Všechny stránky jsou vytvořeny s maximální optimalizací pro vyhledávače – SEO – a tak máte vyšší šanci, že se potencionálnímu zákazníkovi zobrazí právě váš web mezi prvními.

saywebpage_sluzba (1)

Práce v prostředí Saywebpage

Jak už jsem zmiňoval výše, Saywebpage vám do ničeho nebude mluvit. Ihned po registraci si můžete vybrat z několika předpřipravených šablon. Veškeré webové šablony si můžete upravit pro svůj obor podnikání. K dispozici je samozřejmě také prázdná šablona pro případ, že by vám žádná z těch předpřipravených nevyhovovala a chcete si celý web poskládat podle svého gusta. Pro ukázku jsem si zvolil šablonu s tématem ubytování. Ještě před tím, než si samotnou šablonu nastavíte, si můžete zobrazit náhled. Po vybrání šablony se ihned ocitnete na vašem webu a už pouze klikáte na to, co chcete přesunout, přepsat či vymazat. Šablonu můžete kdykoliv změnit pomocí tlačítka Změnit šablonu v pravém horním rohu.

Osobně jsem zastáncem klasické tvorby webů přes HTML a CSS, popřípadě skrze WordPress. Musím však uznat, že se službou Saywebpage je o mnoho méně práce. Pokud bych chtěl někdy v budoucnu prezentovat něco svého, určitě bych zvážil i Saywebpage. Saywebpage ale ocení především lidé, kteří neumí vůbec programovat a pojem „psát kód“ jim absolutně nic neříká. Prostředí je jednoduché, intuitivní a naučíte se v něm pracovat během několika málo vteřin. Kdykoliv něco změníte a nebude se vám to líbit, tak nezoufejte – jednoduše stačí v horní části stisknout tlačítko pro navrácení změn. Tvorba webových stránek přes službu Saywebpage vás jednoduše vtáhne a během několika okamžiků budete mít celý web hotový a připravený k publikaci.

Pokud byste si chtěli zobrazit web tak, jak jej uvidí návštěvník a nikoliv vy, jakožto administrátor, tak stačí v pravé části horního panelu kliknout na tlačítko Uložit, a poté na Prohlédnout. Pokud se vám nebude něco líbit, tak to ihned můžete napravit. Nejlepší je, když si přivoláte nějakého kamaráda a nebo člena rodiny, který vám poradí druhýma očima. Pokud byste si s něčím nevěděli rady, můžete využít uživatelské poradny, která se nachází v pravém dolním rohu pod tlačítkem Napište nám zprávu. Poté už se jen stačí svěřit se svým problémem a počkat na odpověď.

Publikace webu

Pokud jste se dostali do finální fáze a váš web už vypadá přesně podle vašich představ, tak nezbývá nic jiného, než jej poslat do světa. Pro publikaci webu stačí v pravém horním rohu kliknout na tlačítko Objednat web. Poté už stačí pouze vyplnit jednoduchý formulář, ve kterém zvolíte název domény, kontakt, další údaje a vyberete si balíček, který vám vyhovuje. Přehled balíčků najdete v sekci Ceník služby.

Základní balíček

Základní balíček je určený především pro jednoduchou webovou prezentaci. Za cenu 1.188 Kč bez DPH ročně získáte:

 • .cz doménu v ceně
 • hosting 500 MB v ceně
 • 1x vlastní e-mailovou schránku
 • web kompletně bez reklam
 • možnost přidání formulářů

Neomezený balíček

Neomezený balíček je prostě 100%. Vše, co můžete potřebovat i pro složitější webové stránky, vám poskytne právě neomezený balíček. Za cenu 2.100 Kč bez DPH ročně získáte:

 • .cz doménu v ceně
 • hosting 1200 MB v ceně
 • 3x vlastní e-mailovou schránku
 • web kompletně bez reklam
 • možnost přidání formulářů
 • možnost napojení na Google Analytics

Pokud jste časově vytížení a nemáte na tvorbu webu čas, můžete také využít návrhu webové stránky na míru. Za jednorázový poplatek 2.000 Kč si můžete objednat web, který bude vypadat famózně bez toho, aniž byste hnuli prstem.

Získejte webové stránky zdarma

Pokud patříte mezi organizace, které svým působením fungují ze zlepšení životního prostřední a okolí, tak můžete využít zajímavé nabídky – webové stránky zdarma. Služba Saywebpage totiž podporuje neziskové organizace, mezi které patří například dětské domovy, domovy pro seniory, útulky a další a nabízí jim tvorbu webových stránek naprosto zdarma. Spadáte-li do této skupiny, rozhodně dejte Saywebpage vědět.

Závěr

Pokud jakožto živnostník nebo malá firma potřebujete vytvořit webové stránky, které vypadají profesionálně, tak je služba Saywebpage pro vás to pravé ořechové. V ceně služby je .cz doména a hosting – nemusíte se tak starat o žádné další náležitosti. Prostě zaplatíte a máte vystaráno, nic víc, nic míň. Práci se Saywebpage bych přirovnal ke světoznámé stavebnici Lego. Skládáte, skládáte a skládáte, dokud nemáte celou stavebnici, v tomto případě webovou stránku, kompletní. Všechny nabízené šablony jsou optimalizovány pro všechna zařízení, rychlé načítání stránek je samozřejmostí a nesmíme opomenout datovou optimalizaci společně s maximální optimalizací pro vyhledávače (SEO). Službu Saywebpage mohu jen a jen doporučit, jelikož se jedná o službu, která závratným způsobem mění styl, jakým si většina z nás tvořila weby. Nyní to lze levně, kvalitně a hlavně jednoduše, s pomocí Saywebpage.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.