Zavřít reklamu

I když se to na první pohled nemusí zdát, tak i do malého těla Apple Watch, potažmo do jejich úložiště, můžete nahrát velkou spoustu dat. V případě, že vlastníte Apple Watch Series 2 a starší, tak je k dispozici úložiště o velikosti 8 GB; Apple Watch Series 4 a Series 3 poté nabízí úložiště o velikosti 16 GB; a momentálně nejnovějších Apple Watch Series 5 nabízí úložiště až o velikost 32 GB. Do úložiště na Apple Watch si můžete uložit nespočet různých dat – od hudby, přes podcasty až po fotografie. Rázem se tak klidně můžete ocitnout v situaci, kdy na vašich Apple Watch jednoduše místo v úložišti dojde. Pojďme se společně v tomto článku podívat na jeden tip, díky kterého můžete na jablečných hodinkách místo v úložišti uvolnit.

Jak uvolnit místo v úložišti Apple Watch vymazáním dat stránek

Včera jsme vám na našem magazínu přinesli návod, ve kterém jste se mohli dozvědět, jak lze na Apple Watch prohlížet webové stránky. Při prohlížení webových stránek vznikají i v paměti Apple Watch různá data webových stránek. V nastavení jablečných hodinek naleznete jednoduchou možnost, pomocí které můžete data webových stránek odstranit. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste vaše Apple Watch probudili.
  • Jakmile tak učiníte, tak stiskněte digitální korunku, čímž se dostanete do menu s aplikacemi.
  • V menu aplikací najděte a rozklikněte kolonku Nastavení.
  • Poté je nutné, abyste se přesunuli do sekce Obecné.
  • Zde poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na možnost Data stránek, kterou rozklikněte.
  • Tady už jen nakonec klepněte na Smazat data stránek a akci potvrďte stisknutím Smazat data.

Apple Watch vám bohužel po smazání nesdělí, kolik dat bylo z paměti uvolněno. Ještě před smazáním si však můžete v Nastavení -> Obecné -> Informace nechat zobrazit, kolik máte k dispozici místa. Poté proveďte smazání dat stránek (viz postup výše), opět otevřete informace o úložišti a porovnejte, kolik volného místa v úložišti nyní máte.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.