Zavřít reklamu

Uvažujete o pořízení kvalitního stojanu pro vaše Apple produkty a tápete s výběrem? Pokud ano, pak by vám mohla náramně pomoci tato recenze stojanů pro iPhone a MacBook od Yenkee. Stojan jako takový může sehrát hned několik rolí. Lze jej například kombinovat s nabíjením, nebo jej použít čistě pro větší pohodlí na pracovní desce.

V případě počítačů – MacBooků – pak také důležitou roli hraje výška, ve které zařízení máme. Podle ní totiž potřebujeme optimalizovat posed, a právě proto je například stojan pro MacBook skvělým parťákem. Dvojnásob to platí v případě, kdy používáme externí monitory. Právě proto si nyní posvítíme na parádní kandidáty od značky Yenkee. Pojďme se tedy rovnou na ně podívat.

Stojan pro iPhone

Jako první si pojďme posvítit na univerzální kovový držák telefonu Yenkee, který si přímo otestujeme v kombinaci s iPhonem. iPhone ale není podmínkou – stojan si samozřejmě rozumí s jakýmkoliv telefonem a dle výrobce si poradí s modely s až 7“ úhlopříčkou displeje, u nich dokáže zajistit perfektní stabilitu. Mimo toho jej lze hravě použít i na menší tablety.

Balení

V první řadě se pojďme zaměřit na balení. To je totiž nesmírně jednoduché a perfektně vystihuje samotný produkt. Na přední straně najdeme vyobrazený stojan se základními informacemi a na zadní straně popis. Nás ale samozřejmě zajímá až to, co se skrývá uvnitř. Uvnitř totiž najdeme jen to, o co nám tady celou tu dobu jde – kovový stojan pro telefon, ukrytý v menším sáčku.

Zpracování a použití v praxi

Jakmile stojan vybalíme z obalu, máme jej před sebou ve složené podobě. V tomto bodě musím zmínit jednu poměrně důležitou informaci. Sám jsem byl totiž překvapen z jeho váhy. Musím totiž uznat, že jeho kovové zpracování je skutečně precizní a dodává v produkt důvěru. Díky tomu tak máme ihned jistotu, že se nám například s telefonem nepřeváží a hravě splní to, co slibuje. Jak už tedy bylo zmíněno, stojan jako takový je vyroben z kovu, konkrétně tedy ze slitiny hliníku, a pyšní se tmavě stříbrnou barvou. To jde zároveň ruku v ruce s designem jablečných produktů, což je drobnost, kterou mohou někteří jablíčkáři ocenit. Na základně ještě najdeme branding Yenkee s logem.

Jelikož se však jedná o kovový stojan, možná vás mohlo napadnout, že asi nebude nejlepší nápad na něj pokládat iPhone například bez obalu. Kontakt zadního skla s hliníkem by totiž nemusel dopadnout nejlépe, případně by mohl skončit poškrábáním telefonu. Toho se naštěstí vůbec nemusíme obávat. Právě z těchto důvodů je stojan opatřen poměrně kvalitním pogumováním, nacházejícím se na spodních packách a horní straně, o níž jsou následně opřena záda telefonu. Zapomenout nesmíme ani na samotné klouby. S jejich pomocí totiž můžeme měnit celkový náklon stojanu tak, aby perfektně posloužil našim potřebám. Klouby jsou celkově tužší, což je jednoznačně pozitivní zprávou. Nestane se nám tak, že by klouby prokluzovaly a chovaly se tak, jak nechceme.

stojan yenkee 23

Když celý stojan otočíme zády k nám, můžeme si povšimnout výřezu v prostředním dílu. Ten slouží pro případné provlečení napájecího kabelu, díky čemuž dokáže stojan nejen že posloužit pro uchycení telefonu, ale i pro jeho nabíjení. Právě díky celkovému zpracování, kvalitním materiálům a prostoru pro provlečení napájecího kabelu se ze stojanu stává perfektní parťák, který nejen že dokáže prakticky posloužit, ale zároveň i stylově doplní pracovní desku uživatele. Tento univerzální kovový držák telefonu navíc pořídíte jen za 499 Kč.

Univerzální kovový držák telefonu Yenkee zakoupíte zde

Stojan pro MacBook

Nyní přejděme na druhý stojan, na který si v naší recenzi společně posvítíme. Konkrétně se jedná o univerzální kovový stojan pro notebook od Yenkee, známý též jako YSM 02, který se typově podobá zmiňovanému stojanu pro telefon. Tento stojan je parádní volbou pro ty, kteří se na židli například hrbí – posunutím laptopu výše se totiž můžete vyrovnat, což platí i v případě práce s více externími monitory. Vyvýšením laptopu jej můžete zarovnat s ostatními displeji.

Balení

Balení je na tom prakticky úplně stejně. Na přední straně najdete opět vyobrazený samotný produkt s důležitými informacemi, přičemž na zadní straně se pak nachází popis a specifikace. Uvnitř se následně nachází samotný stojan, který je tentokrát uschován v látkovém pouzdru. Právě látkové pouzdro je skvělým bonusem, jelikož jej lze například v budoucnu využít pro převážení stojanu a jeho snadnější přenášení. Opět ale platí, že žádný další balast zde (naštěstí) nenajdeme – jen čistě to, co je pro nás zásadní.

Zpracování a použití v praxi

Hned na první místě musíme jednoznačně vypíchnout kvalitní zpracování stojanu. Stojan je totiž opět vyroben ze slitiny hliníku v kombinaci se silikonovým pogumováním, které hraje poměrně zásadní roli v podobě fixačních prvků. Nachází se totiž na spodní straně, kdy zajišťuje stabilní uchycení, aby stojan prakticky neklouzal po stole, a stejně tak slouží i pro bezpečné uchycení samotného laptopu. Díky němu nemusíme mít strach, že by nám náš MacBook z držáku sjel, případně se o něj poškrábal. Právě to osobně považuji za zcela zásadní vlastnost.

Stojan je samozřejmě rozkládací a snadno složitelný, kdy navíc nabízí celkově šest úrovní nastavení. Po rozložení stojanu už stačí jen zarazit jeho spodní nožky do bodu, v němž chceme stojan používat a máme prakticky hotovo. Pomocí nastavení si můžeme redukovat celkovou výšku, a tedy náš laptop přesně připravit tak, aby byl kupříkladu ve stejné výšce, jako jsou naše ostatní externí monitory. Prakticky si tak můžeme zarovnat celou pracovní plochu.

stojan yenkee 20

Celkově je konstrukce velmi robustní a uživateli dodává v produkt důvěru, což je mimochodem něco, co vám levné produkty z čínských tržnic jednoduše nemohou nabídnout. V tomto ohledu musíme ještě detailně vypíchnout jednoduchost samotného složení a rozložení. Jednoduše totiž stačí jen stojan roztáhnout do potřebné vzdálenosti a následně zvednout tak, abychom mohli spodní nožky zarazit do spodních úchytů sloužících pro uchycení a nastavení zmiňované výšky.  Právě proto jde v poměru cena/výkon o jeden z nejlepších stojanů pro laptopy, se kterými jsem měl doposud tu čest. Tento model si mimo MacBooků poradí s uchycením až 15.6“ laptopů a samozřejmě je také skvělým parťákem i pro tablety. Aktuálně jej můžete pořídit jen za 699 korun.

Univerzální kovový stojan pro notebook Yenkee zakoupíte zde

.