Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple možná chystá další produkty na závěr letošního roku

Během letošního podzimu jsme se dočkali hned tří jablečných konferencí, při kterých byla představena například nová generace iPhonu 12, Apple Watch Series 6 a SE, nové MacBooky s čipem M1 a podobně. Jak se ale nyní ukazuje, Apple má pravděpodobně ještě jedno eso v rukávu, se kterým se chystá vytáhnout hned v příštím týdnu. Tomu nasvědčuje nově vydané interní memorandum, které se od legitimního zdroje podařilo získat našim zahraničním kolegům z magazínu MacRumors.

V tomto dokumentu Apple informuje o své poskytovatele služeb o tom, že plánuje změny v rámci AppleCare na úterý 8. prosince zhruba v 5:30 tichomořského standardního času, což u nás vyjde na 14:30. Apple technikům nadále doporučuje, aby se připravili na nové či upravené popisy produktů, nové či upravené ceny produktů a na nové identifikační číslo zboží. Téměř identická memoranda cupertinská společnost sdílela již v minulosti, a to taktéž před samotným představením nových produktů. Zmínit můžeme podobný dokument týkající se AppleCare, který vyšel 13. října v 10 hodin tichomořského standardního času, tedy před prvotním uvedením nových iPhonů.

S jakým novým produktem by se ale Apple mohl představit? Na internetu se již delší dobu informují nejrůznější zmínky o příchodu lokalizačního přívěsku AirTags. Zároveň se ale také hovoří o náhlavních sluchátkách AirPods Studio, jejíchž příchod už dříve naznačil uniklý kód z iOS. Poté je tady ještě poslední varianta, kterou je nová generace Apple TV spolu s přepracovaným či herním ovladačem. Jak to ale ve finále dopadne prozatím nikdo neví.

Apple pracuje na novém stojanu pro Pro Display XDR

V minulém roce se cupertinská společnost pochlubila s extrémně výkonným počítačem, kterým není nikdo jiný, než hojně diskutovaný Mac Pro. Tento kousek na sebe prakticky okamžitě dokázal strhnout obrovskou pozornost, a to především díky svému až futuristickému designu, který slouží pro lepší odvod tepla a připomíná struhadlo. Ještě větší kritice ale čelil po jeho boku představený monitor Pro Display XDR, konkrétně tedy jeho stojan, za který si musíme připlatit neuvěřitelných 28 990 korun. Jak se ale nyní ukázalo, Apple v současné chvíli pracuje na nástupci tohoto „kusu hliníku“ a dá se očekávat, že se jeho cenovka ještě zvýší.

Apple Pro Display XDR
Zdroj: Apple

Apple si totiž nechal registrovat nový patent, na který upozornil magazín Patently Apple. V tom je popisován dvojitý stojan s vcelku jednoduchou konstrukcí, u které se vsází na dvě nohy, mezi kterými se nachází kulatá tyč s magnetickými úchyty na samotné displeje. Tyto úchyty by ale neměly být napevno, díky čemuž s nimi bude možné různě pohybovat a rozvržení si tak přizpůsobit k obrazu svému. Díky tomu bude možné mít displeje přímo u sebe, nebo s rozsáhlou mezerou, přičemž zároveň bude možné měnit jejich náklon.

Snímky zveřejněné Americkým patentovým úřadem:

Určitým způsobem by se dalo říct, že se jedná o jakýsi posun kupředu, který se samozřejmě promítne i na zmiňované cenovce. Je zároveň také nutné si uvědomit, pro koho jsou tyto produkty určeny. Je samozřejmě jasné, že běžný uživatel nedokáže naplno využít potenciál profesionálního monitoru Pro Display XDR, kvůli čemuž by mu byl tento popsaný stojan prakticky k ničemu. Apple tímto cílí na skutečné profesionály, kteří z dvou monitorů dokáží vytěžit jejich maximum. Zdali s tímto produktem Apple přijde na trh je prozatím samozřejmě nejasné. Kalifornský gigant totiž častokrát vydává ty nejrůznější patenty, které ale následně nikdy nespatří světlo světa.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.