Zavřít reklamu

Kickstarter se hemží všemi možnými gadgety, přičemž mnoho z nich je určeno právě pro iOS zařízení. Jedním z nich, na který se povedlo vybrat peníze, je unikátní kabel Une Bobine, který umožní iPhone nebo iPod umístit do jakékoliv polohy, třeba dvacet čísel nad stůl.

Koncept Uni Bobine (francouzsky „cívka“) je poměrně jednoduchý – jedná se o dvě bytelné koncovky, jedna 30pin konektor, druhá USB, které spojuje kovový „husí krk“ o délce 60 cm. Ten je možný libovolně ohýbat, přičemž vytvořený tvar je sám o sobě pevný a udrží za určitých podmínek váhu celého iPhonu.

Koncovky jsou tvořené z konektorů, které obepíná tvrdý plast. Zatímco běžný kabel působí poměrně křehce, tyto dva konce působí dojmem nezničitelnosti, i když za použití hrubší síly by je pravděpodobně bylo možné rozlomit. Nicméně nasazený iPhone s 30pinovým konektorem se ani nehne v jakékoliv poloze, ať už vertikální nebo horizontální. V pozici ho drží také pojistka, která se uvolňuje dvěma pacičkami po stranách koncovky. Co se týče koncovky s USB, zde bych byl o něco opatrnější. Při připojení například do portu MacBooku by na něj měl působit jen minimální tlak a je tak třeba vytvarovat husí krk do patřičného tvaru, jaký můžete vidět třeba na fotografiích. Ostatně při větším tlaku se spojení mezi telefonem a počítačem přeruší.

Ono přerušení bývá občas trochu problém, není totiž jednoduché natvarovat Uni Bobine tak, aby USB port přesně zapadl do zdířky MacBooku a často se mi stávalo, že se napájení střídavě přerušovalo, jednou dokonce vyskočila hláška, že zařízení přes toto zařízení není podporováno. Je tak třeba chvíli laborovat nad ideálním tvarem, aby koncovka byla ve správném úhlu i výšce.

Une Bobine může být stylovým držákem pro iPhone nebo iPod například pro využití při dlouhých videohovorech, zajímavé využití může být třeba i v autě, kde se pevný husí krk hýbe jen minimálně. Zpracování je vynikající, kovová část má nádherný finiš a působí dojmem opravdu kvalitního produktu. Výhradu mám akorát k plastovým koncovkám, které jsou sice velice bytelné, ale zvolil bych trochu jiný odstín bílé, aby více ladily k produktům Apple. Une Bobine bude mít problém s některými obaly v závislosti na výřezu kolem konektoru, například s bumperem jej použít nelze.

Une Bobine se vyrábí ve dvou délkách. 60cm verze nabízí více možností tvarování a obecně si s ní užijete více „legrace“. Kratší Petite Bobine měří 30 cm a v podstatě nabízí jediný možný tvar, který se navíc nedá použít jako samostatný stojánek. Výrobce Fuse Chicken navíc nabízí i variantu s MicroUSB, která se hodí pro ostatní telefony a údajně pracuje i na verzi s Lightning konektorem.

Kabel s husím krkem je spíše designová než praktická záležitost, osobně bych pro něj asi užití nenašel, ale co člověk, to názor a věřím, že si Une Bobine své zákazníky najde. Delší verzi (60 cm) pořídíte za 750 Kč, kratší verzi za 690 Kč.

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]

  • Originální design
  • Bohaté možnosti tvarování
  • Kvalitní zpracování

[/checklist][/one_half]

[one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]

  • Odpojování USB konektoru
  • Nelze použít s některými obaly
  • Vyšší cena

[/badlist][/one_half]

Za zapůjčení děkujeme společnosti Kabelmánie, s.r.o., která je zároveň prakticky jediným distributorem Une Bobine pro Českou republiku.

 

.