Zavřít reklamu

Věděli jste, že i difuzér může být chytrý – ba co víc, kompatibilní s HomeKit? Pokud ne, následující řádky vás určitě zaujmou. Do redakce nám totiž dorazil na testování chytrý difuzér Vocolinc Flowerbud, který by se mohl právě díky svým zajímavým funkcím stát skvělým doplňkem domácnosti každého jablíčkáře. Nechme však zatím podobně odvážná tvrzení stranou a pojďme se pustit do jeho detailního zhodnocení. 

Obsah balení

Balení difuzéru Flowerbud rozhodně nikoho neurazí. V zeleno-bílé krabici, ve které produkt dorazí, se totiž kromě něj skrývá ještě adaptér do elektrické sítě s koncovkou do tuzemských zásuvek, dále pak adaptér do britských zásuvek, malá plastová nálevka sloužící k plnění difuzéru vodou a dále pak samozřejmě i stručný návod k obsluze produktu. Zkrátka a dobře, vše potřebné na jednom místě.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Technické specifikace

Technické specifikace Flowerbudu nelze v žádném případě začít jinak než zmínkou o jeho kompatibilitě s HomeKitem. Právě ta totiž dělá z tohoto difuzéru světový unikát, jelikož žádný jiný difuzér se touto věcí nechlubí. Jasně, některé difuzéry můžete ovládat například skrze různé aplikace, avšak žádný nelze stejně jako Flowerbud integrovat do Domácnosti na iPhonu, Watch či Macu. Už kvůli tomu tak produkt stojí za pozornost těch, kteří mají své domácnosti HomeKitem propletené. Totéž v bledě modrém však platí i pro uživatele využívající služby Alexy od Amazonu či Asistenta od Googlu. I ty totiž Flowerbud podporuje. Siri je ale holt Siri, tedy alespoň pro jablíčkáře. 

Difuzér od Vocolinc funguje víceméně na standardním principu – tedy využívá ultrazvuk pro proměnu vody v osvěžující páru. Voda se nalévá do spodní části produktu, která má objem zhruba 300 mililitrů, díky čemuž tak máte jistotu, že se voda za pár minut neodpaří. Difuzéru totiž trvá skutečně dlouho, než si s plnou nádržkou dokáže poradit. Super je navíc to, že jakmile pozná, že v něm není voda, automaticky se vypne a zabrání tak potenciálnímu sebepoškození. Nemusíte se jej tedy bát nechat zapnutý třeba přes noc, jelikož riziko skutečně nehrozí. 

Co se týče technologie zajišťující kompatibilitu s HomeKitem, jedná se o klasický 2,4 GHz WiFi modul, který komunikuje po spárování s vaší domácí WiFi a produkty, které jsou k ní připojeny – tedy například právě iPhonem či Macem. Právě v této propojitelnosti spatřuji osobně velkou výhodu, jelikož díky ní nemusíte shánět žádný bridge zajišťující funkčnost. Zkrátka jen připojíte do zásuvky, spojíte s WiFi a máte hotovo. Za toto řešení tedy dle mého zaslouží Vocolinc palec nahoru. 

Zapomenout nesmíme ani na zpracování jako takové. Celý produkt je vyroben z plastu, který působí na omak vcelku kvalitně, ale hlavně relativně hodnotně. Osobně bych se tedy nebál difuzér vystavit například v luxusnějším obýváku, jelikož jeho celkový design určitě nezkazí. Jeho rozměry jsou 27 cm na výšku a 17 cm na šířku v nejširším místě. V nejužším místě, které se nachází přímo na vrcholu druhá části difuzéru nebo chcete-li “komínku” má pak 2,5 cm. Rozhodně se tady tedy nebavím o velkém zařízení – ba naopak. Difuzér vám nemusí jen provonět či osvěžit místnost, ale zvládne jí i prosvětlit díky integrovaným LED čipům, které zvládají zobrazit až 16 milionů barev. Věřím tedy, že tu svou si bez větších problémů vyberete. 

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Testování

Flowerbud je produkt, který vás bude bavit od prvního okamžiku spuštění po propojení s telefonem. To se provádí v případě HomeKitu zcela standardně přes QR kód, který má difuzér umístěný jak na svém těle, tak jej naleznete i v manuálu. Jakmile propojení provedete a otevřete si aplikaci Domácnost, potažmo Vocolinc vytvořenou stejnojmennou firmou pro ovládání jejího chytrého příslušenství, zábava začíná naplno. Stačí jen do spodní nádobky s ultrazvukem nalít vodu, nasadit zpět “komínek” a v aplikaci difuzér spustit. Jakmile tak učiníte, do pár vteřin z něj začne stoupat pára, jejíž intenzitu si můžete samozřejmě regulovat dle vaší libosti. Není tedy problém nastavit intenzitu páry tak, aby nebyla téměř vidět, ale také tak, aby se chrlila z komínku skutečně ve velkém a místnost tak osvěžila logicky mnohem rychleji.

Velmi mě překvapilo, že i na “nejvyšší otáčky” má difuzér velmi tichý chod a víceméně jediné, co jste schopni slyšet, je bublání vody z místa, kde má “vývod” ultrazvuk. Žádné nepříjemné bzučení, vrnění či bručení však od Flowerbudu nečekejte, což je rozhodně fajn. Přeci jen, usínat při něčem podobném zkrátka člověk nechce. To v případě bublání vody se bavíme o zcela jiné kávě, jelikož to naopak spíš uklidňuje, nežli rozptyluje. 

V difuzéru nemusíte samozřejmě využívat jen nudnou čistou vodu, ale i různá ozvláštnění ve formě aromaolejů nakapaných do vody. Těch je na trhu celá řada a věřím, že si proto z nabídky bez problému vyberete. Já osobně používal při testech starý dobrý eukalyptus, který alespoň na mě působí skutečně uklidňujícími účinky. Zprvu budete možná trochu zápolit s ideálním množstvím olejíčku, abyste se z něj nepřiotrávili, nebo jich do nádobky k vodě nenakapali příliš málo. Toto tápání se však dá v pohodě vyřešit právě regulací výkonu, kdy při přílišném nakapání olejíčku jednoduše stačí výkon stáhnout, díky čemuž bude místností, ve které budete Flowerbud využívat, prostupovat vůně pomaleji. Pokud pak nakapete olejíčku málo, není nic jednoduššího, než opět ztlumit výkon, odejmout horní část difuzéru a nakapat do vaničky dalších pár kapek a tím vůni páry zintenzivnit. Možná se ptáte, proč máte v takovém případě tlumit výkon. Odpověď je zcela jednoduchá – kvůli eliminaci stříkání vody všude kolem. Ultrazvuk totiž vodu velmi slušně rozbublává a jakmile jej dáte skutečně naplno, po odejmutí horní části difuzéru nemá obsah vaničky problém s rozšířením se všude kolem produktu. Na tohle je tedy určitě dobré myslet a dávat pozor. 

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Co se optimální rozlohy místnosti, kterou je schopen difuzér provonět či minimálně osvěžit, výrobce udává v jeho popisu prostory až o 40 metrech čtverečních. Osobně jsem difuzér testoval sice jen v místnostech o 20 až 30 metrech čtverečních, avšak s těmi si poradil naprosto bez problémů. Ba co víc – provonění jste v nich cítili alespoň zlehka vždy už po pár vteřinách chrlení páry do nich. Když jsem pak nechal difuzér jet déle, vůně se samozřejmě výrazně zintenzivňovala. Myslím tedy, že se 40 metry čtverečními nebude mít problém a věřím, že i s prostory většími si bez větších potíží poradí. 

U produktu tohoto typu vás zřejmě nepřekvapí, že jej lze načasovat a díky tomu tak například každé ráno vcházet do provoněné či svěží pracovny. Pokud pro časování využijete aplikaci Vocolinc, můžete časovat zapínání a vypínání hned dvěma způsoby – konkrétně buď přímo nastaveným časem spuštění a vypnutí, nebo zkrátka nastavením, za jak dlouho se má difuzér vypnout. Obě možnosti jsou tedy rozhodně fajn a využitelné. Načasovat můžete Vocolinc samozřejmě i přes Domácnost, avšak to lze jedině přes automatizace, které obstarávají domácí centrály typu Apple TV, HomePod či iPad. To jinými slovy znamená, že pokud se smart hračkami do domácnosti začínáte a nemáte jich zatím moc, bude pro vás přívětivější na časování používat právě aplikaci Vocolinc. Vše ostatní pak v klidu zvládnete přímo v Domácnosti. 

Na závěr ještě v krátkosti o LED osvětlení. S tím si lze hrát prakticky jako s jakoukoliv chytrou žárovkou. Můžete jej tedy různě zesilovat či ztlumovat, měnit barvy, zkoušet různé přechody či jej nechat svítit v různých režimech. Co se týče shody barev zvolených na displeji telefonu v porovnání s barvou difuzéru, ta je skutečně velmi dobrá. Moc se mi líbila i možnost výrazného ztlumení, kdy difuzér téměř nevydával žádné světlo a tudíž nebyl například v noci pro oči žádnou překážkou. Jedná se zkrátka o fajn doplněk velmi zajímavého produktu, který je díky němu ještě využitelnější. 

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Resumé

Hodnocení Flowerbudu není vůbec těžké. Jedná se totiž o skutečně zajímavý produkt, který si místo v domácnosti mnoha jablíčkářů najde už kvůli podpoře HomeKitu. Nejen ta z něj však dělá skvělý produkt, který dokáže nenápadně proměnit díky vůním celkovou náladu ve vaší domácnosti či kanceláři. Příjemným bonusem je pak jeho funkce osvětlení, kdy jej lze využít třeba i jako lampičku na noční stolek. Pokud tedy hledáte difuzér, který je pro jablíčkáře jako stvořený, myslím, že právě Flowerbud pro vás bude jednou z nejlepších voleb. 

Slevový kód

Pokud vás difézur zaujal, zakoupit ji lze na eshopu Vocolinc a to za velmi zajímavou cenu. Běžná cena difuzéru je 1599 korun, avšak díky slevovému kódu JAB10 ji můžete zakoupit o 10 % levněji, stejně tak jako jakýkoliv jiný produkt z nabídky Vocolincu. Slevový kód se totiž vztahuje na celý sortiment.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    Moje zkušenost je, že to je totální křáp. Po přidání více jak 3 kapek oleje se vypne zhruba po 2 minutách. Je potřeba ho vyčistit jarem a vlažnou vodou, pak se zase rozjede. S čistou vodou jede bezproblémů. Takže to není aromadifuzér, ale jenom difuzér. :-/

    Bohužel mám stejnou zkušenost jako Jakub. S vodou jede bez problémů, ale stačí pár kapek oleje (a samozřejmě tam dávám přesně ten doporučený 100procent přírodní) a zařízení se samo po cca 2 minutách vypne.

celý text

Čtěte více