Zavřít reklamu

Dnes již legendární herní série Dark Souls se proslavila svou vysokou obtížností. Zatímco drtivá většina tříáčkových produkcí vždy poskytovala hráčům možnost procházet jejich hry ve zjednodušených režimech, tak hry, které daly samy o sobě vzniknout novému žánru takzvaných souls-liků, se se svými hráči nepáraly. Stejnou výzvu představuje i Salt and Sanctuary, to ale přesouvá nervy drásající souboje do pouhých dvou rozměrů a dává jim příchuť čerstvé mořské soli.

Salt and Sanctuary vypráví příběh odsouzeného námořníka, který ztroskotá na tajemném ostrově. Nejen že tenhle kus země vůbec nepoznává, brzy ale začne přicházet na to, že se záhadným místem není úplně všechno v pořádku. První podezření zřejmě pojmete i vy při střetu s prvním nemrtvým soupeřem. Ve zlepšování v náročných soubojích vám pak kromě memorování vzorců vašich nepřátel pomůžou hlavně nové nabyté schopnosti. Váš hrdina je velmi tvárný a během postupu hrou tak můžete v klidu měnit specializace a přecházet od jednoho herního stylu ke druhému.

Zatímco nové schopnosti získáváte skrze samotné boje a zkušenosti z nich získané, na nové úrovně postupujete sběrem v názvu zmiňované soli. Její hromadění je tak důležitou činnosti, bez níž se ve hře neposunete dál. Každá z úrovní totiž namísto nových schopností představuje posílení atributů postavy. Ty samozřejmě hrají kritickou roli, zejména pokud přihlédneme k tomu, že oproti své slavnější inspiraci vám hra odebírá možnost pohybovat se ve třech rozměrech. Pokud si chcete sami vyzkoušet, jaké to je operovat v podobné hře pouze ve dvou rozměrech, vývojáři Salt and Sanctuary nyní nabízejí ve velké slevě.

 Hru Salt and Sanctuary můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více