Zavřít reklamu

Apple Pay je v našich končinách už téměř tři měsíce a za tu dobu se mezi českými Apple uživateli stal více než oblíbený. Nicméně počet klientů, kteří u nás službu využívají, by mohl být ještě výrazně vyšší, překážku však představuje absence podpory ze strany některých velkých bank. Nyní ale platební službu od Applu nabídne také fintechová služba Revolut, což mimo jiné znamená, že platit iPhonem nebo Apple Watch bude moct každý bez nutnosti měnit banku a hradit zbytečné poplatky.

Revolut funguje v Česku už zhruba rok a za tu dobu získal 60 tisíc uživatelů. V nejbližší době by chtěl startup dosáhnout na hranici 100 tisíc a pomoct by mu k tomu měla i řada novinek, které představil na nedávné akci RevRally v Londýně.

Kromě skupinových trezorů, platebních karet pro děti či možnosti nakupovat akcie vybraných firem oznámil Revolut také podporu Apple Pay pro 15 zemí, mezi kterými nebude chybět ani Česká republika. Služba by měla být dostupná v průběhu června, konkrétní datum ale zatím Revolut nespecifikoval.

Uživatelům, jejichž bankovní instituce Apple Pay zatím nenabízí, se tak blýská na lepší časy. Revolut lze totiž používat bez poplatků. A dokonce i platební kartu je možné v rámci častých akcí objednat zcela zdarma. Podporovány navíc budou také karty virtuální, což celý proces aktivace Apple Pay značně zjednoduší.

Apple Pay Revolut
.