iWant

Apple Pay se rozšiřuje po Evropě, kdy dojde i na nás?

iWant

V posledních měsících se neustále objevují zprávy o tom, jak se platební služba Apple Pay rozšiřuje do čím dál tím více zemí, nebo ji začíná podporovat čím dál tím více bankovních institucí. Ve spojených státech si skrze ni zaplatíte téměř všude, ve zbytku světa je rozšířenost služby různá. V poslední době se rozšiřuje čím dál více po západní a severní Evropě a je snad jen otázkou času, než oficiálně dorazí i do České Republiky, resp. na Slovensko.

V Evropě je služba dostupná ve Švýcarsku, Francii, Velké Británii, Španělsku, Itálii, Irsku a Rusku. V posledních týdnech se objevily informace potvrzující to, že se Apple Pay do konce roku dostane i do Dánska, Finska, Švédska a Spojených Arabských Emirátů. Včera se objevila další poměrně zajímavá informace o tom, že tuto skupinku zemí by mělo doplnit ještě Nizozemsko a Polsko. V Nizozemsku se o příchod služby postará ING a Bunq, o tom, kdo přivede službu do Polska se zatím neví, byť se na webu objevil snímek zachycující Apple Pay v polštině s podporou Bank Polski.

Zahraniční weby, které s těmito informacemi přišly spekulují o tom, že Apple oznámí další rozšiřovací vlnu pro Apple Pay již 2. listopadu, při konferenčním hovoru s akcionáři, který se bude konat v rámci evaluace ekonomických výsledků za poslední kvartál. Vzhledem k tomu, jak se počet nepodporovaných zemí stále zmenšuje, Apple Pay by se konečně mohlo objevit i u nás.

Zdroj: Macrumors

 • Jiří

  Brzo jako Siri? :-)))

  • Zemla

   siri je podla mna zavisle na tom ako casto siri ludia pouzivaju na diktovanie textu, takto siri zbiera data, rozne vyslovnosti, slova atd… a az apple bude mat dost dat tak spustia aj siri v cz jazyku..ale to je len moja teoria :D

   • Petr Janecka

    hlavni zadrhel siri budou spis relevantni geograficka data – vysledky sportu, programy kin, jizdni rady, síť restauraci a obchodu s otevirackou

    i nase narodni jednicka seznam ma problem tyto data vyjednat

    • Zemla

     Jj viem co myslis ale postupne to zacina fungovat aspon v cz, v prahe ked som tak apple mapy maju pristup k tramvaji k busu, metru.. a kludne ked das navigovat a pesi tak ta navede na bus atd..

     Tak isto funguje aj yelp alebo ti ukaze uzaverku cest a cca dokedy bude ..

     Je tam viac dat ako na slovensku napriklad.

 • Martin Topinka

  No, ehm, v Irsku to podporuje 1 banka ze 4, o kterých se dá mluvit.

 • Petr

  Je nejaka moznost v techto zemich zalozit ucet a ziskat tak kartu, ktera apple pay podporuje? Ma s tim nekdo zkusenosti?

  • Petr Homoky

   Taky by mě to zajímalo.

   • Pavel

    Nejjednodušší bude založení účtu po zavedení Apple Pay v Německu. Některé německé banky mají německé pobočky (s možností něměckého účtu) na českém území (tuším že např. v Plzni), případně v příhraničí. Vedení účtu se dá najít nulové, akorát se asi nevyhneme poplatku za platbu kartou (transakce provedená v zahraničí, která se často zahraničními bankami zpoplatňuje). A poplatku za převod na německý účet (z české banky zahraniční platba). Ale to se dá vyřešit občasným výletem do Drážďan na nákupy do Primarku. :D