iWant

Apple Pay se rozšiřuje po Evropě, kdy dojde i na nás?

iWant

V posledních měsících se neustále objevují zprávy o tom, jak se platební služba Apple Pay rozšiřuje do čím dál tím více zemí, nebo ji začíná podporovat čím dál tím více bankovních institucí. Ve spojených státech si skrze ni zaplatíte téměř všude, ve zbytku světa je rozšířenost služby různá. V poslední době se rozšiřuje čím dál více po západní a severní Evropě a je snad jen otázkou času, než oficiálně dorazí i do České Republiky, resp. na Slovensko.

V Evropě je služba dostupná ve Švýcarsku, Francii, Velké Británii, Španělsku, Itálii, Irsku a Rusku. V posledních týdnech se objevily informace potvrzující to, že se Apple Pay do konce roku dostane i do Dánska, Finska, Švédska a Spojených Arabských Emirátů. Včera se objevila další poměrně zajímavá informace o tom, že tuto skupinku zemí by mělo doplnit ještě Nizozemsko a Polsko. V Nizozemsku se o příchod služby postará ING a Bunq, o tom, kdo přivede službu do Polska se zatím neví, byť se na webu objevil snímek zachycující Apple Pay v polštině s podporou Bank Polski.

Zahraniční weby, které s těmito informacemi přišly spekulují o tom, že Apple oznámí další rozšiřovací vlnu pro Apple Pay již 2. listopadu, při konferenčním hovoru s akcionáři, který se bude konat v rámci evaluace ekonomických výsledků za poslední kvartál. Vzhledem k tomu, jak se počet nepodporovaných zemí stále zmenšuje, Apple Pay by se konečně mohlo objevit i u nás.

Zdroj: Macrumors