Zavřít reklamu

Vždy když vyjdou nové iPhony, internet zaplaví obrovské množství více či méně kvalitních fotografií a videí, která se chlubí přívlastkem „shot on iPhone“. U těch více povedených se dá obvykle očekávat, že jen u iPhonu to při tvorbě nezůstalo, výsledek tak může být trochu zkreslený. To však není případ videa níže.

Zážitky (pravděpodobně) z dovolené si na nový iPhone 11 Pro natočil slavný filmař a režisér Rian Johnson, který se podílel například na Star Wars: The Last Jedi nebo Breaking Bad. Johnson na Vimeo umístil sestříhané video, k jehož vytvoření byl použitý pouze nový iPhone 11 Pro, bez žádné dodatečné techniky a příslušenství. Video tak v surové formě ukazuje, čeho je nový iPhone schopný.

Autor videa si pochvaluje schopnosti nových iPhonů. Přidáním širokoúhlé čočky mají uživatelé možnost větší variability, která společně s vysokou kvalitou nahrávání umožňuje vytvářet velice kvalitní záznamy, a to i při obyčejném nahrávání z ruky. Bez nutnosti používat stativy či různé specializované čočky.

S profesionálními cinema kamerami se ani iPhone 11 Pro pochopitelně srovnávat nedá, jeho nahrávací výkon je však více než dostatečný pro prakticky jakékoliv potřeby, právě kromě výše zmíněného natáčení profesionálním vybavením. O tom, že se dají na iPhone točit i filmy, jsme se už přesvědčili. S novými iPhony 11 bude výsledek ještě lepší.

Rian Johnson Star Wars The Last Jedi
.