Zavřít reklamu

Nejrůznější srovnání funkcí a kvalit nových iPhonů s vlajkovými modely konkurenčních značek se u řady lidí těší velké oblibě. Čas od času se dočkáme srovnání nejnovějšího modelu s jeho předchůdcem, zatímco srovnání nejnovějších modelů s těmi nejstaršími jsou spíše vzácností. Na zajímavosti jim to ale nijak neubírá, naopak. Právě proto se YouTuber MKBHD rozhodl natočit video srovnávající nejnovější iPhone 11 Pro s původním iPhonem z roku 2007.

Po stránce designu jsou rozdíly pochopitelně na první pohled patrné a zcela logické. Zatímco původní iPhone měl drobné rozměry, díky kterým se vešel do dlaně, jeho tloušťka byla o poznání větší než tomu je u současných modelů. V průběhu let se displeje smartphonů nejen od Applu výrazně zvětšily (původní iPhone měl úhlopříčku displeje 3,5 palce, u iPhonu 11 Pro se jedná o 5,8 palce), zatímco konstrukce telefonů znatelně zeštíhlela.

Ve videu ale došlo také ke srovnání schopností fotoaparátů obou smartphonů, které je opravdu zajímavé a nabízí pohled na kameru iPhonu 11 Pro ze zcela jiné perspektivy. Možná vás překvapí i výsledky původního iPhonu, jehož fotoaparát dokáže i na dnešní poměry vykouzlit obstojné výsledky. Rozdíly jsou hodně patrné při komplikovanějších podmínkách, zejména v hůře osvětleném prostředí, kdy výrazně vyniknou všechny přednosti fotoparátu iPhonu 11 Pro.

K porovnání záběrů z přední kamery nemohlo z logických důvodů dojít – u původního iPhonu z roku 2007 totiž chybí. Prvním iPhonem, který byl vybaven předním fotoaparátem, byl v roce 2010 iPhone 4.

SCREEN-SHOT-2019-11-07-AT-6.17.03-PM

Je pochopitelné, že ze srovnání vyjde podstatně lépe iPhone 11 Pro. Video zmíněného youtubera nemělo být klasickým srovnáním, na jaké jsme zvyklí, ale mělo spíše poukázat na pokrok, kterého se Applu podařilo nejen na poli smartphonů dosáhnout.

.