Zavřít reklamu

Na populárním youtubovém kanálu PhoneBuff se objevilo video porovnávající reálnou rychlost téměř rok starého iPhonu 6S a zbrusu nového topmodelu Samsungu s označením Galaxy Note 7. Test, ve kterém se již iPhone úspěšně utkal s mnoha letošními vlajkovými loděmi, dopadl navzdory papírovým hardwarovým předpokladům jasným vítězstvím iPhonu.

[su_pullquote align=“right“]Nutně to neznamená, že je iPhone lepší telefon.[/su_pullquote]Kanál PhoneBuff rychlost telefonů testuje spuštěním série 14 náročnějších aplikací a her a renderováním videa, přičemž „závod“ má dvě kola. Ačkoliv má iPhone 6S rok starý, papírově slabší procesor a jen 2 GB RAM a Note 7 má novější procesor s dvojnásobnou RAM, iPhone v tomto testu vyhrál takříkajíc „o parník“.

Svá dvě kola iPhone dokončil za minutu a jednapadesát sekund. Samsung Galaxy Note 7 potřeboval dvě minuty a čtyřicet devět sekund.

[su_youtube url=“https://youtu.be/3-61FFoJFy0″ width=“640″]

Test dokazuje stále platící fakt, že se výrobcům telefonů s Androidem nedaří sladitsladit software a hardware tak, aby se přístroje iPhonu v rychlosti vyrovnaly. Android je zkrátka díky pověstné fragmentaci mnohem náročnější na hardware a výrobci telefonů tak musí přicházet se silnějším hardwarem, aby se jejich telefony rychlostí vyrovnaly papírově slabším iPhonům.

Toto však nutně neznamená, že je iPhone lepší telefon. Málokdo bude spouštět aplikace stejným způsobem, jakým je to činěno v testu a nutno podotknout, že největší náskok iPhone získal při načítání her.

Note 7 má navíc své velké výhody. Oproti iPhonu 6S Plus využívá Note mnohem lépe potenciál velkého displeje, a to nejen optimalizací pro pero S Pen, ale také prostřednictvím mnoha softwarovým vychytávek v čele s možností rozdělit displej a pracovat tak se dvěma aplikacemi najednou. Přidejme navíc funkce jako rychlé bezdrátové nabíjení, voděodolnost či odemykání snímáním lidské duhovky a iPhone může blednout závistí. Samsungu se navíc daří dostat krásný velký displej do relativně mnohem menšího těla a ukazuje, že na poli hardwaru Apple bohužel momentálně není králem.

Témata: , ,
.