Zavřít reklamu

Herní vývojáři ze studia Klei Entertainment si potrpí na tvorbu projektů, ve kterých hráči musí pomáhat lidem v nezáviděníhodných situacích. Jejich nejznámější hit Don’t Starve usazuje do role přežívajícího přímo vás, v jejich další hře vám ovšem přibude kopa zodpovědnosti. Starat se totiž budete o osud celé vesmírné kolonie, která musí přežít do doby, až si pro ně přiletí záchranná raketa.

V Oxygen Not Included se postavíte do role manažere takové kolonie. Improvizované obydlí v nitru planetky se bude postupně rozrůstat s tím, jak moc problémů budete řešit. A že jich bude. Jednoduché otázky v podobě zajištění kyslíku nebo funkční kanalizace se budou postupně měnit v komplexní inženýrské problémy. Oxygen Not Included hráče moc nešetří a staví před ně pravidelné krize, jež tak nějak počítají s tím, že chápete, jak si hra interpretuje ve svém světě fyzikální zákony reálného světa. Napoprvé tak těžko dokážete své kolonii pomoci přežít dostatečně dlouho, možná se vám to ale povede na dvacátý pokus.

Systémy simulující pohyb plynů a tekutin, elektrickou rozvodnou síť nebo logické obvody fungují ve vaší kolonii najednou a musíte si dávat velký pozor na to, aby si navzájem nepůsobili potíže. Velká variace hry přitom nepůsobí jen bolehlav v době krizí, ale i takřka nekonečnou znovuhratelnost. V žádné z kolonií totiž nebudete díky tomu řešit žádný stejný problém dvakrát.

  • Vývojář: Klei Entertainment
  • Čeština: Ne
  • Cena: 22,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 4000 nebo lepší, 2 GB volného místa na disku

 Hru Oxygen Not Included můžete zakoupit zde

Témata: , , , , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více