Zavřít reklamu

Nové iPhony jsou vždy navržené tak, aby v mnoha směrech překonávaly své předchůdce. Některé změny Apple provádí rázně – příkladem může být třeba odstranění 3,5mm jacku u iPhonu 7 nebo zavedení duálního zadního fotoaparátu – k jiným dochází spíše nenápadně. Tak jako tak se Apple vždy stará o to, aby si majitelé nových modelů mohli být jisti, že v danou chvíli mají v rukou ten nejlepší iPhone ze všech.

Letošní rok se nese zejména ve znamení největšího, nejpokročilejšího a nejvybavenějšího modelu iPhonu – 6,5palcového XS Max se Super Retina OLED displejem. Nejnovější vlajková loď mezi jablečnými smartphony se může pochlubit řadou vyspělých technologií, a oproti svému předchůdci přichází také s řadou dalších vylepšení, z nichž jedním je zvýšená kvalita přehrávání zvuku.

Vylepšené přehrávání zvuku obvykle nepatří mezi hlavní důvody k zakoupení nového smartphonu, nedá se ale říci, že by na audio kvalitě uživatelům nezáleželo. A Apple chce uživatelům zajistit co nejlepší video i audio zážitek. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří si iPhone XS Max pořídili, možná už jste si všimli, že se co do zvuku či hlasitosti svému předchůdci ani v nejmenším nepodobá. Vyzdvihnout si zaslouží především jeho výrazná, bohatá, dobře vyvážená zvuková reprodukce.

Novou funkcí, kterou Apple u iPhonu XS Max obzvlášť zdůrazňuje, je takzvaný Wider Stereo Playback. Jedná se v podstatě o výrazné vylepšení systému stereo reproduktorů. Web Mashable ve své recenzi podotýká, že u iPhonu XS Max je rozdíl mezi dolním a horním reproduktorem citelně znát, a výrazně se vylepšila i kvalita zvuku jako taková.

Video zveřejněné magazínem Apple Insider zachycuje rozdíl v produkci zvuku u Samsungu Galaxy Note 9 a iPhonu XS Max. Samsung Galaxy Note 9 je vybaven systémem Dolby Atmos, zatímco XS Max nedisponuje žádnými dalšími přidanými vestavěnými efekty. Apple Insider v rámci testování poznamenává, že iPhone XS Max zní v porovnání s Note 9 výrazně hlasitěji s jasnějšími výškami, zlepšení bylo zaznamenáno i u basů, zatímco zvuk Samsungu Note 9 zní podle redaktora magazínu „trochu ploše“.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více