Zavřít reklamu
iWant

Rozhovor s Filipem Neradem o půjčovně iPadů

iWant

Jak se Apple usilovně snaží ukázat, iPad je zařízení, které má skutečně široké využití v korporátní sféře, ve školství i pro jednotlivce. Ne každému a každé instituci se ovšem vyplatí větší množství iPadů rovnou kupovat, když pro ně mají spíše jednorázové využití.

Toho si je vědoma i česká firma Logicworks, která mimo jiné nabízí zápůjčky iPadů. My jsme firmu navštívili a na informace týkající se této poměrně unikátní služby se vyptali Filipa Nerada, který má půjčovnu na starosti.

Ahoj, Filipe. Jak vás napadlo otevřít si půjčovnu iPadů? Kdy jste s tím začali?
Zápůjčky jsme začali provozovat před necelými třemi lety, když u nás jedna nadnárodní společnost poptala zápůjčku několika desítek kusů iPadů a k tomu MDM (Mobile Device Management) synchronizační řešení. Díky této zakázce nás napadlo, že podobné prezentační akce určitě nedělá jen jedna firma, a tak jsme službu začali nabízet všem.

DSC_0069_00068

S jakým ohlasem se služba setkala? Jaký je zájem?
Kupodivu jsme se dočkali pozitivních ohlasů a služba je stále více využívána. Na začátku jsme si opravdu nemysleli, že bude takový zájem, ale ono když si to vezmete, tak se kolikrát jedná pouze o jednorázové akce a nákup většího počtu iPadů prostě není výhodný. Klient nám zavolá, půjčí si iPady a po skončení akce je vrátí. Odpadává pak starost o to, co s nakoupenými iPady udělat a jak je využít.

Na jaké uživatele cílíte? Na co konkrétně si od vás lidé iPady půjčují?
Naše cílová skupina jsou nejen firmy, ale také jedinci, co si chtějí iPad prostě vyzkoušet (jak funguje, otestovat aplikace, atd.). Lze však říci, že největší zájem je stále o zápůjčku většího počtu kusů právě na různé firemní akce. Sem se samozřejmě řadí veletrhy, výstavy, konference, semináře, kurzy a školení, či jiné firemní aktivity (marketingové průzkumy, atd.). Díky těmto zápůjčkám se na nás obrátili i takové instituce, jako jsou například školy a univerzity, které chtěli vybavit učebny iPady s přednastavenými profily umožnující vzdálenou správu a digitální distribuci učebnic a učebních materiálů.

Dále bych určitě rád zmínil vývojáře, kteří potřebují dané zařízení k otestování aplikace a logicky si iPad nechtějí kupovat. Ve firmě si ovšem myslíme, že prakticky každý může zapůjčený iPad k něčemu využít – a v tom je to kouzlo a podstata naší půjčovny. Každá firma potřebuje/chce propagovat své produkty či služby a interaktivní forma propagace je stále více žádána, například oproti tištěné formě. Nejsme tedy omezeni daným typem zákazníků, ale jen je potřeba zjistit jejich potřeby a nabídnout to správné řešení, kterým bezpochyby iPad je.

DSC_0062_00061

Kolik iPadů najednou můžete půjčit?
V současné chvíli jsme schopni zapůjčit 20–25 iPadů ihned a 50–100 kusů do týdne.

Kolik u vás zákazník za zápůjčku zaplatí?
Cena zápůjčky začíná na 264 Kč (bez DPH/na den). Ta se však samozřejmě dle dohody mění na základě délky zápůjčky a počtu zapůjčených kusů.

Jaké iPady máte v nabídce? Lze si vyžádat konkrétní model?
Snažíme se mít nové modely, takže v současné době půjčujeme iPady Air a Air 2 s Wi-Fi a také iPady Air 2 se 4G modulem. Vyžádání konkrétního modelu také dokážeme zařídit, ale určitě to nebude ihned po tom, co nás klient zkontaktuje. Nedávno jsme dokonce půjčili nový iPad Pro na zhruba jeden týden a rozhodně to nebyl problém.

Na jak dlouho si u vás člověk nebo firma může iPad půjčit?
Samozřejmě rádi půjčíme iPady třeba i na půl roku, ale nejčastěji se půjčují na 3–7 dní, což odpovídá délce školení nebo výstavy. Takže toto je opravdu individuální, ale průměrně je to ten týden. Když u nás ovšem někdo poptá iPad na půl roku, zmíníme se o tom, že v tomto případě je spíše výhodnější nákup než zápůjčka.

DSC_0077_00076

Co k samotnému půjčení iPadu ještě nabízíte?
Kromě samotného školení jsme také schopni poskytnout SIM kartu s datovým tarifem, synchronizační box pro správu více iPadů najednou a rádi klientům nastavíme zařízení podle jejich požadavků (instalace aplikací atd.). K iPadům si také naši klienti často přiobjednávají školení pro zaměstnance, respektive pro lidi, kteří budou zařízení obsluhovat, budou s ním nejvíce pracovat. V takovém případě dokážeme připravit školení na míru, popřípadě naši konzultanti zodpoví předem připravené otázky klienta. Pokud to jednoduše shrnu, tak k zapůjčeným iPadům nabízíme kompletní servis.

Děkujeme za rozhovor.
Rádo se stalo. Pokud by měl někdo o půjčení iPadu zájem, stačí napsat na e-mail filip.nerad@logicworks.cz, rádi pomůžeme. A pokud se Vám nechce psát, klidně zavolejte. Moje číslo je 774 404 346.

Toto je komerční sdělení.