Zavřít reklamu

Dostali jste pod stromeček nový iPad? Pokud jste ho již zapnuli, jistě jste si všimli, že prakticky od chvíle prvního spuštění běží naprosto bez problémů. I přesto se ale vyplatí provést na novém tabletu několik změn v nastavení. Ne každému uživateli totiž musí nutně výchozí předvolby vyhovovat. Pojďme se společně v tomt očlánku podívat na 5 věcí, které byste si (dost možná) měli přenastavit na novém iPadu.

Telefonní hovory

Jednou z vlastností produktů od Applu je vzájemná provázanost, díky které můžete kromě jiného přijímat hovory i zprávy z iPhonu také na svých dalších zařízeních. Pokud ale nemáte v plánu svůj nový iPad používat k tomuto účelu, určitě uvítáte možnost deaktivace telefonního hovorů. Provést ji můžete v Nastavení -> FaceTime, kde jednoduše deaktivujete příjem telefonních hovorů z vašeho iPhonu.

iPad telefon
Zdroj: iPadOS

Najít iPad

iPady většina uživatelů používá doma, takže riziko ztráty nebo krádeže u nich není tak velké, jako třeba u iPhonů. I přesto se ale hodí aktivovat na novém iPadu funkci Najít iPad. Díky ní můžete svůj ztracený nebo ukradený tablet na dálku zamknout, vymazat, případně ho z jiného Apple zařízení “prozvonit”, pokud nebudete vědět, kam jste ho zrovna založili. Funkci Najít iPad můžete aktivovat v Nastavení, kde klepnete na panel s vaším Apple ID. Klepněte na sekci Najít, aktivujte funkci Najít iPad a Odeslat poslední polohu.

Více otisků v Touch ID

Pokud jste dostali iPad s funkcí Touch ID, určitě si pro jeho odemykání nastavte také snímání otisků prstů. Většina uživatelů obvykle pro tyto účely volí palec své dominantní ruky, nastavení iPadu ale umožňuje přidat i více otisků prstů, což se vám může hodit například v případě, že svůj iPad uchopíte způsobem, kdy by odemčení palcem nebylo zrovna nejpohodlnější. Nové otisky prstů přidáte do vašeho iPadu v Nastavení -> Touch ID a kódový zámek, kde zkrátka jen zvolíte přidání dalšího otisku.

Přizpůsobení docku a zobrazení Dnes

Ve spodní části svého iPadu najdete Dock s ikonkami aplikací. Věděli jste, že si zobrazení tohoto docku můžete ve velké míře přizpůsobit? Dock vašeho iPadu pojme větší množství aplikcí, než váš iPhone. Aplikace do Docku umístite jednoduchým přetažením, v Nastavení -> Plocha a Dock můžete nastavit i to, kolik aplikací se bude zobrazovat na ploše vašeho iPadu. Na svém iPadu si můžete přizpůsobit také zobrazení Dnes – aktivovat a deaktivovat ho můžete v Nastavení -> Plocha a Dock -> Zobrazení Dnes na ploše.

Velikost textu a zobrazní baterie

iPad obvykle ve výchozím nastavení zobrazuje pouze grafický ukazatel stavu nabití baterie. Pokud chcete sledovat i procenta, spusťte na svém tabletu Nastavení -> Baterie, a v horní části aktivujte položku Stav baterie. Stejně tak si na svém iPadu můžete přizpůsobit také velikost textu. Spusťte Nastavení -> Zobrazení a jas, a ve spodní části klepněte na položku Velikost textu. Můžete zde také nastavit zobrazení tučného textu nebo nastavit automatické přepínání mezi tmavým a světlým celosystémovým režimem.

.