Zavřít reklamu

Nativní Mail na Macu nabízí v novějších verzích operačního systému macOS podobně jako celá řada webových prohlížečů možnost instalace rozšíření. Jedná se o šikovné softwarové doplňky, které jablečnému e-mailovému klientovi přidají zajímavé funkce navíc. Jak na rozšíření pro Mail na Macu?

Uživatelé už řadu let tvrdí, že společnost Apple svůj nativní Mail (nejen) na Macu svým způsobem zanedbává, neposlouchá dlouholeté požadavky uživatelů, a příliš se nenamáhá s přidáváním nových funkcí. K výraznějším změnám došlo vlastně až s příchodem operačního systému maOS Ventura, kdy se nativní Mail dočkal hrstky funkcí, které jsou ovšem u spousty klientů třetích stran již dávno samozřejmostí – jedná se například o naplánování odeslání zprávy nebo zrušení odesílané zprávy. Mail pro Mac ale již nějakou dobu nabízí také možnost instalace rozšíření.

Rozšíření pro Mail na Macu

Rozšíření pro Mail na Macu fungují – zjednodušeně řečeno – podobně jako doplňky pro webové prohlížeče Safari či Chrome. Díky těmto nástrojům získáte více možností, co se týče tvorby e-mailových zpráv nebo jejich správy. Společnost Apple dělí rozšíření pro svůj nativní Mail do čtyř kategorií – rozšíření pro tvorbu e-mailů, rozšíření pro správu e-mailů, blokátory obsahu a bezpečnostní rozšíření.

Kde stahovat rozšíření pro Mail na Macu

Nativní Mail nedisponuje předinstalovanými rozšířeními od Applu, můžete si ale stáhnout doplňky třetích stran. Vyhledávání rozšíření pro Mail není úplně jednoduché, protože tato rozšíření nemají – na rozdíl například od rozšíření pro Safari – svou vlastní kategorii v Mac App Store. Možnosti jsou tedy dvě – buďto důkladně projdete kategorii Nástroje v Mac App Store, nebo do vyhledávacího pole online obchodu s aplikacemi zadáte výraz „Mail Extension“. Většina rozšíření je bezplatných s možností nákupů v aplikacích.

Jak instalovat rozšíření pro Mail na Macu

Vybrané rozšíření nainstalujete stejně jako kteroukoliv jinou aplikaci z App Store – kliknutím na Získat -> Koupit (v případě placených rozšíření kliknutím na tlačítko s cenou). Tím to ale nekončí. Podobně jako v Safari jsou totiž nainstalovaná rozšíření v Mailu ve výchozím nastavení deaktivovaná. Je tedy potřeba ještě spustit nativní Mail a na liště v horní části obrazovky vašeho Macu kliknout na Mail -> Nastavení. V horní části okna nastavení klikněte na kartu Rozšíření a poté aktivujte potřebné položky. Stejnou cestou postupujte i v případě, že chcete rozšíření deaktivovat (v takovém případě zrušte zaškrtnutí v levém panelu) nebo odinstalovat (v hlavním okně klikněte na Odinstalovat).

Která rozšíření pro Mail na Macu stojí za to

Na závěr vám přineseme několik tipů na zajímavá rozšíření pro Mail, která stojí za pozornost, a která se ze strany uživatelů obvykle těší dobrého hodnocení.

Mail Steward – rozšíření pro ukládání, archivaci a pokročilé vyhledávání mailů s podporou více účtů. Bezplatná zkušební verze.

Mail Act-On – pokročilé funkce pro posílání a tvorbu e-mailů. Mail Act-On nabízí možnost nastavení pravidel pro zprávy, vytvoření šablon pro odpovědi nebo třeba nastavení preferované složky pro přesun zpráv. Podporuje klávesové zkratky. Rozšíření je součástí komplexního balíčku MailSuite.

Msgfiler –  rozšíření, ovladatelné pomocí klávesnice, určené pro rychlou a efektivní správu e-mailů na vašem Macu. Umožní vám prostřednictvím klávesnice přesouvat, kopírovat, označovat a spravovat vaše e-maily.

Mailbutler – přidá vašemu Mailu na Macu funkce navíc. Navrhne nejlepší čas pro odeslání e-mailu, umožní sledování odeslaných zpráv, funkci chytrého odložení odeslání, možnost vytvoření šablon, přidávání poznámek, úkolů, spolupráce a spoustu dalšího. Limitovaná bezplatná verze.

.