Zavřít reklamu

Klávesové zkratky

Stejně jako řada jiných (nejen) nativních macOS aplikací nabízí i Mail podporu celé řady klávesových zkratek, které vám urychlí a zefektivní práci. Jaké zkratky můžete v nativním Mailu použít?

  • Cmd + N pro vytvoření nové e-mailové zprávy
  • Alt (Option) + Cmd + N pro otevření nového okna aplikace Mail
  • Shift + Cmd + A pro připojení přílohy k e-mailové zprávě
  • Shift + Cmd + V pro vložení textu v podobě citace
  • Cmd + Z pro zrušení odeslání e-mailu
  • Cmd + R pro odpověď na vybranou e-mailovou zprávu

Dynamické schránky

Nativní aplikace Mail v operačním systému macOS nabízí také možnost vytvoření dynamických schránek. Dynamické schránky automaticky shromažďují e-mailové zprávy, které splňují vámi zadaná kritéria. Pro vytvoření nové dynamické schránky spusťte Mail a na liště v horní části obrazovky klikněte na Schránka -> Nová dynamická schránka. Pojmenujte schránku a poté postupně zadejte kritéria pro filtrování příchozí pošty.

Připomenout zprávu

Někdy se může stát, že vám přijde e-mailová zpráva, na kterou potřebujete odpovědět, ale v danou chvíli nemáte čas. V takových případech se hodí funkce pro připomenutí zprávy. V přehledu zpráv klikněte na vybraný e-mail pravým tlačítkem myši. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Připomenout a vyberte buďto jednu z nabízených možností, nebo po kliknutí na Připomenout později zvolte jinou konkrétní dobu.

Zrušit odeslání

Pokud pracujete v novějších verzích operačního systému macOS, můžete využít funkci zrušení odesílané zprávy. Nejprve si nastavte interval pro odeslání tak, že na liště v horní části obrazovky kliknete na Mail -> Nastavení. Na liště v horní části okna nastavení klikněte na Příprava a poté v rozbalovacím menu u položky Lhůta pro zrušení odeslání vyberte požadovaný interval. Pro zrušení odeslání zprávy klikněte na Zrušit odeslání ve spodní části pravého panel v okně Mailu.

Rozšíření

Nativní Mail v macOS nabízí podobně jako třeba Safari možnost instalace rozšíření. Najít je můžete například tak, že do vyhledávacího pole v Mac App Storu zadáte výraz „Mail Extensions“. Jakmile nainstalujete vybrané rozšíření, spusťte Mail a na liště v horní části obrazovky klikněte na Mail -> Nastavení. V horní části okna nastavení klikněte na Rozšíření, v panelu na levé straně okna zaškrtněte požadované rozšíření a potvrďte.

.