Zavřít reklamu

Pro všechny fanoušky objemných, komplexních strategií si vývojáři z Paradox Interactive připravili nabídku, která se neodmítá. Jejich vesmírná strategie Stellaris je v průběhu následujících dní na Steamu zdarma k vyzkoušení. Štědrá nabídka trvá až do 20. září, nyní si můžete po spokojeném vyzkoušení hru koupit i v tradiční slevě. Stellaris přitom představuje jednu z nejlepších velkých strategií, které můžete na macOS sehnat.

Klíčovým prvkem hratelnosti, který ovlivní každou z vašich kampaní, je ve Stellaris už výběr a úpravy vaší civilizace. Pomocí různých šoupátek a binárních voleb si můžete vytvořit mimozemskou rasu přesně dle svého obrazu, i když budou vypadat jako podivní ještěří lidé. Jednotlivé vlastnosti se pak překládají do výzkumných stromů, které znázorňují společenský postup, nové fyzikální objevy a zručnost vašich inženýrů v jejich využívání. To pak tvaruje způsob, jakým se vaše civilizace bude vyvíjet a jak bude reagovat na různé herní situace.

V první části hry budete procházet právě fázi objevování a velkého rozvoje, v té další se ovšem hra přelévá do velkého množství válečných simulací. Při rozpínání začnete narážet na galaktické rivaly a neshodám se nevyhnete. Stellaris tak skrývá neuvěřitelné množství různých permutací různých průchodů hrou, které můžete navýšit díky velkému počtu doplňkových DLC, které hru rozšiřují o celou sbírku nových systémů.

  • Vývojář: Paradox Development Studio
  • Čeština: Ne
  • Cena: 9,99 euro / na vyzkoušení zdarma
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Android
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.11 nebo novější, procesor Intel iCore i5-4570S nebo lepší, 8 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GeForce GT 750M s 1 GB paměti nebo lepší, 10 GB volného místa na disku

 Hru Stellaris můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více