Zavřít reklamu
iWant

Rýsuje se spolupráce Baracka Obamy se společností Apple?

iWant

Společnost Apple se před nedávnem odvážně pustila do přípravy vlastního mediálního obsahu a zvučných jmen se rozhodně nebojí. V jeho chystané sérii by se měla objevit například Jennifer Aniston nebo Reese Witherspoon. Spekuluje se ale i o bývalém americkém prezidentovi Baracku Obamovi.

Obamovi jsou v kurzu

Deník The New York Times přinesl zprávu o tom, že mezi jablečnou společností a bývalým prezidentským párem probíhají „pokročilá jednání“ se společností Netflix ohledně chystané nové série. Jednání ale ještě zdaleka není u konce a Netflix není jediným, kdo o tyto exkluzivní aktéry stojí. Podle The New York Times se o spolupráci s bývalým americkým prezidentem zajímají i společnosti Amazon a Apple.

Na bližší detaily si ještě bude muset veřejnost nějakou dobu počkat, spekuluje se však o tom, že by Obama na sebe mohl vzít roli moderátora (nejen) politických diskusí, zatímco bývalá první dáma by se mohla specializovat na témata, která jí byla blízká v době působení v Bílém domě – tedy výživa a péče o kondici u dětí.

Vypadá to, že v „boji o exprezidentský pár“ zatím vede Netflix, existuje ale poměrně vysoká pravděpodobnost, že se Apple na poslední chvíli vytasí s nabídkou, která se neodmítá. Michelle Obama již v minulosti přijala nabídku na hostování na WWDC, kde debatovala s Timem Cookem a Lisou Jackson na téma klimatických změn a vzdělávání.

Exkluzivní obsah

Co se dohody s Netflixem týče, nejpíš by se jednalo o formu spolupráce, kdy budou aktéři placeni za obsah, exkluzivně umístěný na dané platformě. „V duchu podmínek navržené dohody – která ještě není konečná – zaplatí Netflix panu Obamovi a jeho ženě Michelle za exkluzivní obsah, který bude dostupný pouze prostřednictvím streamovací služby s téměř 118 miliony předplatitelů z celého světa. O počtu epizod a formátu pořadu zatím nebylo rozhodnuto,“ stojí v prohlášení Netflixu.

Bývalý americký prezident Barack Obama byl mimo jiné hostem Davida Lettermana v pořadu „My Next Guest Needs No Introduction“, kde se vyjádřil i k významu role, kterou hrají média v dnešní společnosti.

Zdroj: 9to5Mac