Zavřít reklamu

Apple se rozhodl, že v Safari 10, které dorazí v rámci nového macOS Sierra, bude dávat přednost HTML5 před všemi ostatními pluginy, jako jsou Flash, Java, Silverlight nebo QuickTime. Spustí jen jen v případě, že to uživatel sám povolí.

Upřednostňování HTML5 v novém Safari před ostatními technologiemi prozradil na blogu WebKitu vývojář Applu Ricky Mondello. Safari 10 pojede primárně na HTML5 a každá stránka, která bude mít prvky, jež budou vyžadovat spuštění některého ze zmíněných pluginů, bude muset dostat výjimku.

Pokud si některý prvek vyžádá například Flash, Safari nejprve tradiční hláškou oznámí, že plugin není nainstalován. Kliknutím na daný prvek ho ale můžete aktivovat – buď jednorázově, nebo napořád. Jakmile ale bude prvek dostupný i v HTML5, Safari 10 vždy nabídne právě tuto modernější implementaci.

Safari 10 nebude pouze pro macOS Sierra. Objeví se také pro OS X Yosemite a El Capitan, betaverze by měly být dostupné během léta. Apple krok s upřednostňováním HTML5 před staršími technologiemi provádí zejména kvůli zlepšení bezpečnosti, výkonu a také výdrže baterie.

Zdroj: AppleInsider
.