Zavřít reklamu

Samsung má za sebou první velkou událost roku, a dost možná největší, protože ji může předčít snad jen letní představování ohebných telefonů a hodinek. Bohužel pro něho to, co jsme viděli, bylo dost málo. 

Po třech letech se Samsung uchýlil ke konání fyzické akce, a to bylo rozhodně fajn, protože jsme zde měli živé řečníky a potlesk publika – jak u Applu za starých časů. Sama událost pak trvala něco kolem hodiny, tedy ideálně tak, aby příliš nenudila. Bohužel Samsung za tu hodinu ukázal opravdu málo.

Bezzubá vlajková řada Galaxy S23 

Řada Galaxy S23 má být to nejlepší a největší v Android světě. Naráží ale na stejné věci, jako Apple s jeho iPhony 14 a 14 Pro. Ten měl alespoň tu výhodu, že mohl přijít s Dynamic Islandem, který tak na první dobrou jistě všechny zaujal. Tady Samsung nemá s jeho průstřelem co řešit, proto alespoň redesignoval fotomodul modelů Galaxy S23 a S23+ po vzoru loňské i letošní Ultry, tedy toho nejvybavenějšího modelu Galaxy S223 Ultra.

Už dle dřívějších informací bylo jasné, že to bude o fotoaparátech. Samsung ale vsadil všechno jen na jednu kartu – nový 200MPx snímač, který je navíc dostupný jen v nejdražším modelu, nikoli základním duu, a který nahrazuje už tak dost šílené rozlišení 108 MPx. Základní modely si dokonce ponechaly úplně stejné specifikace jejich kamer a společnost to ospravedlňuje výkonnějším softwarem. Co tedy Samsung celý ten rok dělal (řečnická otázka, protože pravděpodobně pohřbíval svůj Exynos a s Qualcommem ladil čip Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy)?

Od iPhonů jsme zvyklí, že fotí titulní obálky magazínů, že nahrávají reklamy, hudební klipy a filmy. To už nikoho nepřekvapí, proto možná překvapilo, kolik moc času bylo věnováno režisérům a jejich počinům při snažení zachycení snímku právě za pomoci telefonů Samsungu.

Protože nebylo moc co představovat, a protože nechtěl Samsung spojit uvedení řady S s řadou A, aby jedné nevzal zbytečně pozornost, musel nějak natáhnout čas. Nových tabletů jsme se nedočkali, protože jejich trh upadá ještě rychleji než ten s mobilními telefony, a proto je společnost nebude vydávat s ročním odstupem.

Dočkali jsme se tedy nových počítačů, které společnost jmenuje jako Galaxy Book. A mohlo by to všechno vypadat super, protože se do jisté míry jedná o zajímavá zařízení, která se mohou MacBookům v mnohém rovnat a v mnohém je předčít. Mají ale jednu jedinou chybičku – nejen že nejsou na českém trhu dostupné, ale jejich distribuce je velice omezená i celosvětově. To už by snad bylo lepší představit novou řadu chladniček a praček než něco, na co si drtivá většina zájemců musí nechat zajít chuť, nebo pro počítače vycestovat do toho šťastného trhu.

One More Thing 

Dočkali jsme se jediného překvapení, když na konci akce vystoupili zástupci Samsungu, Googlu a Qualcommu bok po boku a zmínili přípravy na hardwaru i softwaru určenému pro rozšířenou a virtuální realitu. O nic víc než o řeči, se ale zatím nejedná. To i Google sám si umí připravit poutavé video.

Z pohledu jablíčkáře se jasně jedná o naleštěnou bídu. Vypadá to hezky, je to hezky nafocené a prezentované, je to ale to samé, ve stejném těle a zlepšilo se jen pár věcí, kdy na první dobrou vyjmenujete jen dvě – čip (který má velký potenciál) a foťák. Abychom ale Samsungu příliš nekřivdili, Apple to měl s iPhony 14 vlastně stejně. 

.