Zavřít reklamu

Při příležitosti letošního veletrhu CES 2022 Samsung představil nový chytrý monitor Smart Monitor M8, který hned na první pohled dokáže zaujmout svým povedeným designem. V tomto směru lze dokonce říct, že se jihokorejský gigant nechal lehce inspirovat redesignovaným 24″ iMacem z loňského roku. Pro spoustu jablíčkářů se ale tento kousek stane ideálním doplňkem k jejich Macu. Jak už jsme zmínili výše, jedná se o takzvaný chytrý monitor, který v sobě ukrývá řadu zajímavých funkcí a technologií, díky kterým je možné jej používat pro práci například i bez počítače. Nabízí se tedy zajímavá otázka. Dočkáme se někdy něčeho podobného i od Applu?

Jak Samsung Smart Monitor funguje

Než se podíváme na teoretický chytrý monitor od Applu, pojďme si říct něco blíže o tom, jak vlastně funguje tato produktová řada od Samsungu. Společnost za tuto řadu sklízí delší dobu nemalé ovace a není se vlastně ani čemu divit. Propojení světa monitorů a televizorů zkrátka dává smysl a pro některé uživatele se jedná o jedinou volbu. Samsung Smart Monitor totiž kromě obyčejného zobrazování výstupu dokáže v okamžiku přepnout i do rozhraní chytré televize, které nabízí i ostatní TV od Samsungu.

V takovém případě je možné okamžitě přejít například na streamovací služby a sledovat multimediální obsah, anebo prostřednictvím dostupných konektorů a Bluetooth připojit klávesnici a myš a skrze službu Microsoft 365 se pustit do kancelářské práce, aniž byste museli disponovat počítačem. Možností je zkrátka několik a pro snazší ovládání je dokonce k dispozici dálkový ovladač. Aby toho nebylo málo, tak nechybí ani technologie jako DeX či AirPlay pro zrcadlení obsahu.

Novinka v podobě Smart Monitor M8 je dokonce o 0,1 mm tenčí než zmiňovaný iMac s M1 a přináší USB-C s podporou až 65W nabíjení, pohyblivou SlimFit webkameru, jas v podobě 400 nitů, 99% sRGB, tenké rámečky a povedený design. Co se týče samotného panelu, ten nabízí úhlopříčku 32″. Bohužel bližší technické specifikace, termín vydání či cenu prozatím Samsung neprozradil. Předchozí řada Smart Monitor M7 každopádně nyní vychází na necelých 9 tisíc korun.

Chytrý monitor v podání Applu

Nestálo by tedy za to, kdyby se Apple pustil do vlastního chytrého monitoru? Jisté je, že by podobné zařízení řada jablíčkářů určitě uvítala. V takovém případě bychom například mohli mít k dispozici monitor, který by šlo v okamžiku přepnout například do systému tvOS a bez nutnosti připojit jakékoliv zařízení sledovat multimediální obsah či hrát hry – ostatně stejně tak, jak je tomu v případě klasické Apple TV. Je v tom ale háček, kvůli kterého se něčeho podobného v dohledné době pravděpodobně nedočkáme. Tímto krokem by totiž cupertinský gigant mohl snadno zastínit zmiňovanou jablečnou televizi, která by už nemusela dávat takový smysl. Většina dnešních televizorů už totiž chytré funkce nabízí a nad budoucností tohoto multimediálního centra s logem nakousnutého jablka visí stále více otazníků.

Kdyby však Apple přeci jen s něčím podobným na trh přišel, dalo by se tak trochu očekávat, že by cena nemusela být úplně přívětivá. Tím by teoreticky mohl gigant odradit řadu potenciálních uživatelů od nákupu a ti by tak stejně přistoupili na přívětivější Smart Monitor od Samsungu, jehož cenovka je vzhledem k funkcím s přivřenýma očima akceptovatelná. Jaké jsou ale plány Applu pochopitelně nevíme a nedokážeme s přesností říct, zdali se chytrého monitoru z jeho dílny někdy dočkáme či nikoliv. Uvítali byste podobné zařízení, anebo naopak dáváte přednost tradičním monitorům a televizím?

.