Zavřít reklamu

Česká herní studia nevydávají mobilní hry každý den. Vývoj titulu Scratch Lords navíc trval dlouhých 5 let. Studio Notre Game však tento čas přetavila v originální titul, s několika zásadními inovacemi. Vizuál, který je poměrně propracovaný, je jedna věc. Tou druhou jsou ale herní principy. 

Jde o sběratelskou karetní hru, jejíž smysl je v rychlých bojích proti reálnému oponentovi, postavit se však můžete i postavám s umělou inteligencí. To, jak si v boji povedete, pak určuje mnoho faktorů. Jedná se totiž o kombinaci vlastností vaší postavy, sílu zbraní, ideální načasování i to, jak umíte pracovat s pravděpodobností. Jednotlivé útoky se totiž točí na kole „štěstí“ a to, co na něm padne, nemůžete nijak ovlivnit.

Sama hra sice nemá složité principy, protože vás jimi hned v úvodu také provede podrobný tutoriál, rozhodně se ale nedá říci, že by se jednalo o nějaké tupé hraní. Tvůrci poměrně zdařile vyvážili obtížnost v souvislosti s výbavou postav. Také díky tomu je možné hrát množství lig. Postupně se tak probojujete z ligy pro zelenáče až do té diamantové. Zajímavostí je liga Top 12, ve které stačí hráči odehrát jen 12 zápasů za 4 dny, což je skvělé pro ty, kteří nemají tolik času.

Unikátní hrdina, zbraně i systém

Bitvy probíhají z vlastního pohledu, kdy jsou také plně 3D animované. Užíváte si tak nejen rány do svého soupeře, ale třeba i bloky štítem těch jeho. Soupeř je také pokaždé jiný. Díky unikátnímu systému totiž nenajdete stejného hrdinu, který by disponoval stejnou výbavou, jako ten předchozí. Díky vydávání edicí s kartami je přesně známo, kolik jich je a co obsahují. Tato informace je totiž veřejná a jako NFT je uložena v blockchainu.

Vyprodá-li se, už se v ní nebudou generovat žádné karty. Toto také otvírá prostor pro obchodování s raritními kartami, což bude probíhat ve Scratch Lords Bazaaru, tedy on-line tržišti. S postupem času by měla přijít i funkce, která hráčům umožní vytvořit z karet NFT a obchodovat s nimi na NFT marketu. Více o hře se dozvíte z webových stránek nebo speciálně vytvořené prezentace. 

Stažení Scratch Lords z App Store

Témata: , , , , ,
Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.