Zavřít reklamu

Jak se zdá, davové šílenství okolo střílečky Fortnite neustává. Hra je dnes tři měsíce od svého vydání a stále boří jeden rekord za druhým. K dnešnímu tříměsíčnímu výročí od vstupu do App Store analytická společnost Sensor Tower zveřejnila milník, který se hře podařilo dosáhnout – za 90 dní co je k dispozici dokázala vydělat přes 100 milionů dolarů (téměř 2,3 miliardy korun).

Meta první vydělané stovky milionů je něco, o čem sní všichni autoři úspěšných her v App Store. V Epic Games mohou oslavovat, dosažení této mety jim trvalo 90 dní, což je druhé nejkratší období v historii App Store. Rychleji se to podařilo jen masivně populární (a také extrémně agresivně monetizované) hře Clash Royale, která to zvládla za neuvěřitelných 51 dní. Na třetí příčce se v tomto ohledu nachází hra Knives Out, která to zvládla za 173 dní.

fortnite-mobile-100-million-revenue-90-days

Sílu hry a značky jako takové je také možné demonstrovat na tom, že z těchto 90 dnů byla hra necelých 12 týdnů k dispozici jen pro „pozvané“. Počet pozvaných samozřejmě rostl, všeobecná dostupnost v App Store se však objevila relativně nedávno. To se mohlo negativně projevit na objemu generovaných financí. Vzhledem k výše zmíněným číslům to však pravděpodobně nikoho netíží.

fortnite-mobile-100-million-revenue-time

Pokud se Fortnite srovná se svým největším konkurentem, kterým je na platformě iOS titul PUBG (jež vyšel o pár dní později), hra z dílny Epic Games vítězí na plné čáře. Zatímco Fortnite dokázala vydělat více než 100 milionů, PUBG se „trápí“ s dosavadním výdělkem přesahujícím 5 milionů dolarů. Popularita obou her je však značná, v případě Fortnite se mohou vývojáři těšit také na příchod hry do Google Play Store, kde zatím k dispozici není. Jak se zdá, v tomto případě vyšel risk s portováním PC verze na iOS tím nejlepším možným způsobem. Jak jste na tom vy, hrajete Fortnite/PUBG, nebo jdou tyto hry zcela mimo vás?

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.