Zavřít reklamu

Uživatelé objevili v částech kódu iOS 8.1.2 příslib lokalizace Siri do češtiny, slovenštiny i polštiny. Obohacení služby o náš rodný jazyk naznačuje oddíl Localizable.strings, v němž lze nalézt souhrnný seznam českých odpovědí Siri na jednoduché příkazy spojené například s hledáním podniků a rezervováním míst v nich či zjišťováním sportovních výsledků.

Apple na rozšíření jazykových kompetencí Siri pracuje již delší dobu a v uplynulých letech najímal mnoho nových zaměstnanců především s cílem zahrnout do výčtu podporovaných jazyků ruštinu, brazilskou portugalštinu, thajštinu, arabštinu, dánštinu, holandštinu, finštinu, norštinu a švédštinu. V iOS 8 a OS X Yosemite pak Apple také výrazně rozšířil nabídku jazyků pro funkci diktování. Do té překvapivě přibyla i právě čeština, slovenština či polština.

Apple má pro rok 2015 jistě v plánu hned celou řadu novinek a je možné, že se již v průběhu letošního roku Siri dočká podpory nových jazyků. Není jasné, zda se hlasové asistentky v mateřštině dočkáme i my již letos. Pozitivní ale je, že s podporou malých slovanských jazyků Apple do budoucna počítá.

Zdroj: 9to5mac
.