Zavřít reklamu

Tento týden jsme vás informovali, že alespoň jeden z iPhonů bude mít v názvu Pro. Nyní se objevily další zprávy z jiných zdrojů, které doplňují další. Jak se vám nové názvy líbí?

Zatímco důvěryhodné a ověřené zdroje potvrdily, že alespoň jeden z iPhonů ponese přídomek Pro, ty další přináší jiné divoké kombinace. Pravděpodobně nám všem by dávalo smysl vyměnit označení Max za Pro a místo současného iPhone XS Max bychom se tedy mohli dočkat iPhone 11 Pro.

Jenže to by nesměl přispěchat výrobce pouzder ESR, jehož odhalené produktové portfolio ukazuje celkem divokou kombinaci současného i nového názvu. Dle ESR totiž v září přijdou takto pojmenovaná zařízení:

iPhone 11 (původní XR)
iPhone 11 Pro (původní XS)
iPhone 11 Pro Max (původní XS Max)

Zní to až neuvěřitelně a pro nejednoho z nás je takový název jazykolamem. Naštěstí můžeme brát tyto informace s velkou rezervou. Výrobci pouzder sice obvykle znají vnější rozměry zařízení měsíce před uvedením samotného zařízení, ale názvy více méně „střílí od boku“ dle posledních úniků z dodavatelských řetězců.

iPhone 2019 maketa FB
Reklamní materiály pak obvykle finálně upraví až po odhalení nových zařízení. V podstatě to tedy vypadá, že jsme se dobře pobavili nad vtipnými názvy a můžeme celou informaci hodit za hlavu. Anebo ne?

Líbí se vám iPhone 11 Pro Max?

Když se podíváme na vzorce, podle kterých Apple svá poslední zařízení pojmenovává, teoreticky můžeme letos přivítat iPhone 11 Pro Max.

Apple poslední dobou využívá přídomek Pro spíše z marketingového hlediska než jako skutečné označení. Je snad základní MacBook Pro schopný více profesionální práce? Při osazeném procesoru a jeho taktech o tom můžeme vést minimálně zajímavou diskuzi.

Firma jako by nespoléhala na určení, ale spíše se řídila úhlopříčkou. Když se podíváte na současné iPady, tak tam se to dá krásně ilustrovat na příkladu. Základní iPad má 9,7“. Následně iPad Air 10,5“ (mimochodem Pro 2017), poté následuje iPad Pro 11“ a nakonec iPad Pro 12,9“.

Na druhou stranu má aktuální XR větší 6,1“ úhlopříčku než XS 5,8“. Těžko tedy říct, kam se celé označení jednotlivých produktů ubírá a zda si Apple jen tak nehraje se slovy podle toho, jak se mu to hodí. Co si myslíte vy?

.