Zavřít reklamu

Pamatujete, kdy jste poprvé slyšeli o kauze Apple versus Samsung? Šlo o soudní spor týkající se designu iPhonu. Konkrétně jeho obdelníkový tvar se zaoblenými rohy a rozmístění ikon na černém podkladu. Slovo „šlo“ je ale poněkud nepřesné. Soudní spor táhnoucí se od roku 2011 se totiž dočká dalšího slyšení a protáhne se tak nejspíš až na dlouhých 8 let.

V roce 2012 se zdálo být rozhodnuto. Samsung byl tehdy uznán vinným z porušení tří designových patentů Applu a vyrovnání bylo stanoveno na 1 miliardu dolarů. Samsung se ovšem odvolal a dosáhl snížení částky na 339 mil. dolarů. To mu ovšem pořád připadalo jako příliš vysoká suma a dožadoval se snížení u nejvyššího soudu. Ten Samsungu vyhověl, ovšem odmítl stanovit konkrétní částku, kterou by měl Samsung Applu zaplatit a vrátil proces k okresnímu soudu v Kalifornii, kde celý proces začal. Lucy Koh, soudkyně tohoto soudu se nechala slyšet, že je třeba otevřít nový proces, ve kterém bude přezkoumána výše odškodnění. ,,Ráda bych to ukončila než odejdu do důchodu. Chtěla bych, aby to pro nás všechny bylo konečně uzavřené.“ řekla Lucy Koh a stanovila nové slyšení na 14. května 2018 s předpokládanou délkou trvání pět dní.

Apple se ke kauze naposledy vyjádřil v prosinci minulého roku, kdy uvedl: V našem případu vždy šlo o neopatrné kopírování našich nápadů společností Samsung a to nikdy nebylo sporné. Budeme i nadále chránit roky tvrdé práce, díky které se iPhone stal nejinovativnějším a nejvíce milovaným produktem na světě. Zůstáváme optimističtí, že nižší soudy opět vyšlou silný signál, že krást není správné.

.