Zavřít reklamu

Víkend je za námi, a to mimo jiné znamená, že vám opět přinášíme stručný souhrn událostí, které se na poli technologií odehrály v uplynulých dvou dnech. Herní studio Konami vydalo koncem minulého týdne zprávu, ve které oznamuje, že se nakonec nezúčastní herního veletrhu E3, a to navzdory tomu, že svou účast nejprve letos v březnu potvrdilo. Spoluzakladatel společnosti Neuralink Max Hodak zase jen tak mimochodem v jednom ze svých tweetů oznámil, že firmu opouští.

Konami bude chybět na E3

Herní studio Konami, které stojí za tituly jako je například Silent Hill nebo Metal Gear Solid, oznámilo, že se nezúčastní letošního ročního populárního herního veletrhu E3. Jedná se do jisté míry o velmi překvapivou zprávu, protože právě společnost Konami byla mezi jedněmi z prvních potvrzených účastníků, kteří se přihlásili v březnu letošního roku. Studio Konami nakonec svou účast na veletrhu E3 zrušilo z časových důvodů. Konami v jenom z příspěvků na svém oficiálním twitterovém účtu vyjádřila svůj respekt vůči pořadatelům veletrhu E3 a přislíbila jim svou podporu. V souvislosti s aktivitami herního studia Konami se již delší dobu spekuluje o tom, že by se hráči mohli dočkat dalšího titulu ze série Silent Hill. Z uvedených informací vyplývá, že v nejbližší době k ničemu takovému bohužel rozhodně nedojde. Konami totiž podle svých vlastních v současné chvíli aktivně pracuje hned na několika klíčových projektech, jejichž finální verze by měly spatřit světlo světa v průběhu několika následujících měsíců.

 

Kritika Robloxu kvůli bezpečnosti

Experti na kybernetickou bezpečnost koncem minulého týdne upozornili na to, že populární online hra Roblox obsahuje hned několik bezpečnostních chyb a zranitelností, kvůli kterým jsou potenciálně ohrožená citlivá data více než 100 milionů hráčů, z nichž velké procento tvoří děti. Podle zprávy serveru CyberNews Roblox obsahuje dokonce hned několik “do očí bijících bezpečnostních chyb”, přičemž nejhůře je na tom podle odborníků aplikace Roblox pro chytrá mobilní zařízení s operačním systémem Android. Mluvčí Robloxu nicméně v rozhovoru pro magazín TechRadar Pro uvedl, že tvůrci hry berou veškerá hlášení a zprávy velmi vážně, a že vše podléhá okamžitému prošetření. “Naše vyšetřování ukázalo, že neexistuje žádná souvislost mezi zmíněnými prohlášeními a reálným ohroženým soukromí našich uživatelů,” dodal. Podle mluvčího řešili tvůrci Robloxu od března celkem čtyři hlášení ohledně údajných bezpečnostních chyb. Jedno z hlášení bylo podle mluvčího nepřesné, další tři souvisely s kódem, který se na platformě Roblox nepoužívá.

Max Hodak opouští Muskův Neuralink

Prezident a spoluzakladatel společnosti Neuralink, Max Hodak, v sobotu zveřejnil tweet, ve kterém uvedl, že firmu opustil. Hodak ve svém příspěvku nijak nespecifikoval důvody ani okolnosti svého odchodu. “Už nejsem v Neuralinku,” napsal stroze a dodal, že se ve firmě, kterou založil společně s Elonem Muskem, naučil spoustu nových věcí a zůstává i nadále jejím velkým příznivcem. “Vzhůru k novým věcem,” píše Hodak dále ve svém tweetu. Společnost Neuralink se zabývá vývojem, výzkumem a výrobou zařízení, která mají pomáhat s fungováním a ovládáním mozku. Musk s Hodakem a hrstkou dalších kolegů založili Neuralink v roce 2016 a Musk do firmy investoval miliony dolarů. V době tvorby tohoto článku Hodak neodpovídal na žádné otázky novinářů týkající se jeho odchodu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více