Zavřít reklamu

O AirTagu se mezi jablíčkáři hovoří už několik let. Prakticky od roku 2019 jsme mohli poměrně pravidelně číst nejrůznější úniky, každopádně na oficiální představení jsme si museli počkat do letošního dubna, konkrétně tedy na Spring Loaded Keynote. Jak to tak ale vypadá, Apple měl produkt připravený už pěkně dávno. Zároveň dnes cupertinský gigant konečně objasnil situaci v používání nového 12,9″ iPadu Pro s M1 a Liquid Retina XDR displejem v kombinaci s Magic Keyboard (první generace).

Balení AirTagů odhaluje, že produkt byl připraven k prodeji již v roce 2019

Lokalizační přívěšek Apple AirTag bychom bezpochyby mohli označit za jeden z nejočekávanějších produktů. O podobném lokalizačním zařízení se totiž v souvislosti s Applem hovoří už několik let, kdy se první zmínky začaly objevovat konkrétně v roce 2019. Od té doby se internetem čas od času prohnal zajímavý únik popisující tento chystaný produkt. Minulý týden se navíc ukázalo, že Apple sháněl potřebná schválení a certifikace právě ve zmiňovaném roce 2019, přičemž s testováním se začalo v druhé polovině téhož roku. Aktuálně se navíc objevil další, poměrně zajímavý důkaz. Obrázky od YouTubera jménem ZONEofTECH ukazují oficiální dokumentaci AirTagů, kterou můžeme nalézt uvnitř balení, ve kterých je rok 2019 uveden v souvislosti s regulačním povolením a ochrannou známkou.

Navzdory tomu ale přímo na balení najdeme uveden rok 2020. Oba tyto ukazatele každopádně hovoří poměrně jasně – Apple měl tento lokalizační přívěšek hotový už delší dobu a jeho prodej teoreticky mohl začít už před dvěma lety. Aktuálně samozřejmě nikdo neví, proč jsme se představení dočkali až při příležitosti letošní Spring Loaded Keynote.  Některé zdroje zastávají názor, že na vině je dlouho probíhající neshody mezi Applem a firmou Tile, která se mimochodem zaměřuje na vývoj a výrobu lokalizačních předmětů. Tile totiž cupertinského giganta dlouhodobě obviňuje z monopolního chování.

Starší Magic Keyboard je kompatibilní s novým 12,9″ iPadem Pro

Krátce po představení nového iPadu Pro, který ve své 12,9″ verzi nabízí nový Liquid Retina XDR displej (mini-LED), se mezi jablíčkáři začaly šířit obavy. Nové „Pročko“ je totiž o 0,5mm tlustší, kvůli čemuž se všichni obávali toho, že nebude kompatibilní se starší Magic Keyboard. To se každopádně netýká 11″ varianty – u té se totiž velikost nikterak nezměnila. K celé situaci se nyní vyjádřil i přímo Apple prostřednictvím nového dokumentu, kde naštěstí celou situaci objasňuje.

iPad Pro 2021

K novému 12,9″ iPadu Pro s čipem M1 je možné připojit i první generace Magic Keyboard a kompatibilita tedy nechybí. Vinou toho, že je každopádně nový model tlustší, hrozí akorát jediné. Klávesnice v zavřeném stavu nebude tak perfektně sedět. Podle slov Applu by se tato situace měla ještě zhoršit při používání ochranného skla. Pokud byste se těmto problémům chtěli vyhnout, budete si muset zakoupit novou verzi Magic Keyboard, která se od první generace prakticky v ničem neliší. Jediný rozdíl je u větší varianty a její kompatibilitě s M1 iPadem Pro. Nově je navíc k dostání nejen v černém, ale také v bílém provedení.

Apple vydal 2. vývojářské beta verze svých systémů

Cupertinská společnost dnes v podvečer navíc vydala druhé beta verze svých operačních systémů. Konkrétně je řeč o iOS/iPadOS 14.6, watchOS 7.5 a tvOS 14.6. Jestliže tedy máte vývojářský profil a účastníte se beta testování, nové verze si můžete stáhnout již nyní klasickým způsobem.

.