Zavřít reklamu

Řada bankomatů po celém světě již nějakou dobu nabízí také možnost bezkontaktního výběru – stačí jen k integrované NFC čtečce přiložit bezdotykovou platební kartu, chytrý telefon nebo hodinky. Používání této metody je bezesporu rychlé a velmi pohodlné, podle bezpečnostního experta Josepa Rodrigueze s sebou ale nese také jisté riziko. Kromě tohoto tématu se v našem dnešním souhrnu budeme tak trochu neobvykle věnovat únikům chystaných zařízení od Samsungu.

Expert varuje před nebezpečím NFC u bankomatů

Bezpečnostní expert Josep Rodriguez ze společnosti IOActive varuje, že NFC čtečky, které jsou součástí řady moderních bankomatů a prodejních systémů, představují snadný cíl pro útoky nejrůznějšího druhu. Tyto čtečky jsou podle Rodrigueze náchylné k řadě problémů včetně zneužití nedalekým NFC zařízením, a to k útokům typu ransomware nebo dokonce k hacknutí za účelem odcizení údajů o platebních kartách. Podle Rodrigueze je dokonce možné tyto NFC čtečky zneužít k tomu, aby s jejich pomocí útočníci získali hotovost z bankomatu. Provedení řady úkonů, které lze u těchto čteček použít, je podle Rodrigueze relativně snadné – údajně jen stačí u čtečky mávnout smartphonem, na kterém je nainstalovaný specifický software, což Rodriguez také demonstroval u jednoho z bankomatů v Madridu. Některé NFC čtečky žádným způsobem neověřují objem dat, která přijmou, což znamená, že je pro útočníky relativně snadné přetížit jejich paměť za pomoci specifického typu útoku. Počet aktivních NFC čteček je po celém světě opravdu obrovský, což výrazně ztěžuje následnou opravu případných chyb. A nutno podotknout, že řadě NFC čteček se nedostává ani běžných bezpečnostních záplat.

Bankomat Unsplash

Úniky chystaných zařízení od Samsungu

V souhrnu dne na Jablíčkáři se obvykle společnosti Samsung příliš mnoho nevěnujeme, tentokrát ale uděláme výjimku a podíváme se na úniky chystaných sluchátek Galaxy Buds 2 a chytrých hodinek Galaxy Watch 4. K rukám redaktorů serveru 91Mobiles se dostaly údajné rendery připravovaných bezdrátových sluchátek Galaxy Buds 2. Chystaná novinka svým vzhledem hodně připomíná Pixel Buds z dílny společnosti Google. K dostání by měla být ve čtyřech odlišných barevných variantách – v černé, zelené, fialové a bílé. Vnější strana krabiček všech barevných variant by podle zveřejněných renderů měla být čistě bílá, vnitřek pak barevný a ladící s barevným odstínem sluchátek. Kromě vzhledu toho ale o chystaných bezdrátových sluchátek od Samsungu stále ještě příliš mnoho nevíme. Spekuluje se o tom, že budou vybavena dvojicí mikrofonů pro lepší potlačení okolního hluku, stejně jako silikonovými špunty. Baterie nabíjecího pouzdra sluchátek Samsung Galaxy Buds 2 by měla disponovat kapacitou 500 mAh, zatímco baterie každého ze sluchátek by měla nabídnout kapacitu 60 mAh.

Na internetu se také objevily rendery budoucích chytrých hodinek Galaxy Watch 4. Ty by měly být k dostání v černé, stříbrné, tmavězelené a rose gold variantě, a měly by být dostupné ve dvou velikostech – 40 mm a 44 mm. Galaxy Watch 4 by měly dále také nabídnout voděodolnost 5ATM a jejich ciferník by měl být krytý ochranným sklem Gorilla Glass DX+.

Galaxy Watch 4 unik
.