Zavřít reklamu

Dnešní souhrn událostí uplynulého dne z oblasti IT se tentokrát z velké části ponese ve znamení úniků – těm totiž budeme věnovat hned dva z celkem tří dnešních odstavců. Prvním únikem jsou fotografie herního smartphonu od společnosti Lenovo, který by měl spatřit světlo světa co nejdříve. Druhým uniklým zařízením byla bezdrátová sluchátka od Googlu Pixel Buds v zelené barvě. V poslední části dnešního článku se budeme věnovat šíření phishingu po síti LinkedIn.

Herní smartphone od Lenova

Na stránkách Jablíčkáře jen málokdy informujeme o smartphonech z dílen jiných společností, než je Apple, tento kousek si ale své místo v našem pravidelném souhrnu dne jistě zaslouží. Jedná se o chystaný herní smartphone od společnosti Lenovo, který sice ještě nebyl oficiálně představen, ale na internetu se již objevily jeho údajné uniklé fotografie. Samotné zařízení vypadá opravdu velmi pozoruhodně, a server The Verge jej například přirovnal k transformerovi. Zmíněné fotografie se objevily na čínské sociální síti Weibo, a můžeme na nich vidět velmi svérázně pojatý telefon s duálním fotoaparátem a integrovaným aktivním chlazením. Přítomnost chlazení u smartphonu jsme mohli zaznamenat již v roce 2019, kdy byla tato funkce představena u herního smartphonu Nubia Red Magic 3. Společnost Lenovo vydala svůj první herní smartphone v loňském roce a již tento model sklidil ze strany laiků i odborníků částečnou kritiku kvůli svému mírně bizarnímu vzhledu. Herní smartphone Lenovo Legion Phone 2 by měl spatřit světlo světa v první polovině dubna v Číně, zatím ale není jisté, kdy bude k dispozici v dalších zemích světa.

Únik sluchátek od Googlu

Úniku se bude týkat také další část našeho dnešního ranního souhrnu uplynulého dne. Tentokrát se bude pro změnu jednat o údajný únik fotografií připravovaných bezdrátových sluchátek z dílny společnosti Google s názvem Pixel Buds, a to konkrétně o model v zelené barvě. Sluchátka Pixel Buds jste mohli vidět již v bílém, oranžovém, mátovém či černém odstínu, zelená barevná varianta by ale podle dostupných informací měla být vyhrazena pro jejich třetí generaci. Velmi zajímavý je způsob, jakým se zmíněná fotografie zelených sluchátek Pixel Buds dostala na veřejnost – snímky totiž byly toto úterý zaslány příjemcům mailingu Google Nest. Fotografie toho o třetí generaci sluchátek Pixel Buds napovídají více než jen to, jakou budou mít vlastně barvu. Na snímcích si můžeme všimnout hned několika zajímavých detailů jako je třeba umístění indikátoru nabití na vrchní stranu pouzdra se sluchátky. Bezdrátovým sluchátkům Pixel Buds se někdy přezdívá “AirPody pro Android”. První generaci těchto sluchátek představila společnost Google v listopadu roku 2017, druhá generace pak byla uvedena v následujícím roce.

Green Pixel Buds
Zdroj: 9to5google.com

Phishing na síti LinkedIn

K internetu a sítím bohužel patří také některé negativní jevy, mezi které se řadí také takzvaný phishing, tedy podvodný způsob získávání peněz od nic netušících uživatelů. Phishing se bohužel v poslední době nevyhnul ani profesní sociální síti LinkedIn. Bezpečnostní firma eSentire zveřejnila počátkem tohoto týdne zprávu, podle které začala skupina útočníků prostřednictvím této sítě šířit falešné nabídky pracovních míst. Ve schránce pro přijaté zprávy přistane text s komprimovaným souborem ve formátu .zip, obsahující malware. Jedná se o program, který jiným programům umožňuje dostat se do zařízení napadeného uživatele, kde pak dochází k odcizení citlivých údajů o platebních kartách a o internetovém bankovnictví. Vedení platformy LinkedIn v této souvislosti uvedlo, že neustále podniká všechny potřebné kroky k odhalení případných falešných účtů a podvodných zpráv a plateb. Pokud dojde k odhalení podvodného účtu, bude okamžitě zablokován.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více