Zavřít reklamu

Microsoft světu představil zbrusu novou reklamu, ve které srovnává Surface Pro 7 a iPad Pro, kdy konkrétně poukazuje na určité nedokonalosti tabletu s logem nakousnutého jablka. Zároveň nám dnešní den přinesl zajímavou informaci o chystané Apple TV, o které toho prozatím skutečně mnoho nevíme.

Microsoft v nové reklamě srovnává Surface Pro 7 s iPadem Pro

Apple má v dnešní době poměrně silnou konkurenci. Fanoušci těchto konkurenčních značek si v drtivé většině případů za svými produkty stojí a kritizují cupertinské kousky za nejrůznější nedostatky, včetně vyšší pořizovací ceny. Microsoft včera večer dokonce vydal novou reklamu, ve které srovnává Surface Pro 7 a iPad Pro. Ta navazuje na lednový spot srovnávající stejný Surface s MacBookem s M1, o čemž jsme psali zde.

Nová reklama poukazuje na zmiňované nedokonalosti. Například Surface Pro 7 je vybaven praktickým, vestavěným stojánkem, který značně usnadní používání a umožní uživatelům si zařízení jen tak položit například na stůl, kdežto iPad ničím takovým nedisponuje. Nadále se zmiňuje ohromná hmotnost klávesnice, jež je podstatně vyšší než v případě konkurence. Samozřejmě se nezapomnělo ani na jeden jediný USB-C port v případě „jablečného Pročka,“ kdežto Surface je vybaven hned několika konektory. V poslední řadě herec poukázal na rozdíly v ceně, kdy 12,9″ iPad Pro se Smart Keyboard vyjde na 1348 dolarů a Surface Pro 7 na 880 dolarů. Jedná se o verze použité v reklamě, základní modely startují na nižších částkách.

Intel Get Real go PC fb
Reklama od Intelu srovnávající PC s Macem

Microsoft rád vyzdvihuje, že nabízí tablet i počítač v jednom zařízení, v čemž mu samozřejmě Apple nemůže nikterak konkurovat. Stejně je tomu i u Intelu. Ten ve své kampani proti Macům s M1 poukazuje na absenci dotykové obrazovky, kterou se Apple snaží kompenzovat Touch Barem. Zdali se ale dočkáme 2v1 zařízení s logem nakousnutého jablka je prozatím nepravděpodobné. Ikona Applu Craig Federighi v listopadu roku 2020 vyjádřil, že cupertinská společnost prozatím nemá žádné plány pro vývoj Macu s dotykovou obrazovkou.

Očekávaná Apple TV se dočká podpory 120Hz obnovovací frekvence

Delší dobu se hovoří o příchodu nové Apple TV, které bychom se měli dočkat již v průběhu letošního roku. Prozatím ale o této chystané novince moc informací nevíme. Dnes každopádně internetem proletěla vcelku zajímavá novinka, kterou objevil renomovaný portál 9to5Mac v kódu beta verze operačního systému tvOS 14.5. V součásti pro PineBoard, což je interní označení pro uživatelské rozhraní Apple TV, se objevují označení jako „120Hz,“ „supports120Hz“ a podobně.

Je tedy vysoce pravděpodobné, že nová generace přinese podporu 120Hz obnovovací frekvence. To zároveň nasvědčuje tomu, že z Apple TV nadále nebude využívat HDMI 2.0, které dokáže přenášet obraz maximálně s rozlišením 4K a frekvencí 60 Hz. Přesně proto se dá očekávat přechod na HDMI 2.1. To už s 4K videem a 120Hz frekvencí problém nemá. Žádné jiné věrohodnější informace o nové generaci každopádně prozatím nemáme.

.