Zavřít reklamu

Dnešní souhrn dne bude ve znamení chystaných novinek z produkce velkých společností. Jako první přijde na řadu připravovaná verze čtečky Kindle. Společnost Amazon o ní sice oficiálně neprozradila zatím ani slovo, údaje o této chystané novince se ale zcela náhodou objevily na malou chvíli v jedné ze srovnávacích tabulek přímo na webu Amazonu. Ve druhé části článku bude řeč o novém skládacím smartphonu, který pro změnu chystá společnost Google.

Únik nové čtečky Kindle

Nejnovější zprávy napovídají tomu, že by se milovníci čteček Kindle z dílny společnosti Amazon mohli v dohledné budoucnosti dočkat zbrusu novému modelu. Na internetu se totiž nedávno objevily informace o budoucí nové čtečce této značky. Příslušné specifikace byly omylem zveřejněny v tabulce na kanadském webu Amazonu, ta však byla mezitím odstraněna. Ve zmíněné tabulce byla uvedena nová čtečka Amazon Kindle Paperwhite za cenu 117 dolarů a Kindle Paperwhite Signature Edition za 164 dolarů. Oba modely se vyznačovaly E-ink displejem s úhlopříčkou 6,8″, u dražšího modelu Kindle Paperwhite Signature Edition byla navíc uvedena také možnost bezdrátového nabíjení. Dražší model by se měl také vyznačovat o něco větším úložištěm a podsvícením, které je schopné přizpůsobit se okolním světelným podmínkám.

Amazon Kindle unik

Základní verze údajného připravovaného nového modelu čtečky Kindle Paperwhite by měla nabídnout 8GB úložiště, zatímco Kindle Paperwhite Signature Edition se bude moci pochlubit dokonce 32GB úložištěm. Jemnost displeje činí u obou variant 330 PPI a počet LED diod na přední straně narostl z původních 5 na 17. Nové čtečky nabídnou také možnost přizpůsobení teploty světla. Obě verze připravované čtečky se budou moci pochlubit odolností třídy IPX8, samozřejmostí je Wi-Fi konektivita, o mobilní konektivitě zatím nejsou dostupné žádné informace. Z dostupných informací bohužel zatím nevyplývá ani to, jakým typem nabíjecího konektoru budou nové čtečky Kindle vybaveny, je ale pravděpodobné, že se Amazon tentokrát rozhodne upgradovat na USB-C konektivitu. Koncem září se očekává, že by Amazon mohl představit novou řadu svých čteček.

Google možná pracuje na novém skládacím smartphonu

Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že společnost Google chystá vydání nové skládací verze svého smartphonu Pixel. Novinka podle všeho v současné chvíli prochází fází interního testování. Její kódové označení v průběhu vývoje zní „Jumbojack“, přičemž tento termín je podle serveru 9to5Google zmíněný v kódu budoucí verze operačního systému Android 12.1. O vlastnostech připravovaného skládacího smartphonu Pixel z dílny společnosti Google toho zatím příliš mnoho nevíme. Podle dostupných informací by ale měl být vybaven dvojicí různě velkých displejů, přičemž jeden bude automaticky ve složeném stavu neaktivní. S velkou pravděpodobností se tato novinka bude po designové stránce podobat stejnému typu telefonů z dílny společnosti Samsung – jmenovitě modelu Z Flip.

Nový smartphone od Googlu by se mohl podobat Samsungu Galaxy Z Flip:

Druhý, menší displej, by měl být umístěný na vrchní straně složeného zařízení. O rozměrech displejů nebo o tom, jakými technickými specifikacemi by se připravovaná novinka měla vyznačovat, ale zatím nic nevíme. Zmíněné zprávy nicméně ukazují, že to Google se skládacími smartphony myslí vážně, a že bychom se možná v budoucnu mohli od tohoto výrobce dočkat také dalších modelů tohoto typu.

.