Zavřít reklamu

Dnešní souhrn dne bude opět po nějaké době věnován jedinému tématu. Ve včerejším souhrnu dne jsme vás kromě jiného informovali o tom, že se na webu společnosti Amazon krátce a nedopatřením objevila tabulka, ve které se nacházely zmínky o dosud nepředstavených modelech čteček elektronických knih Kindle Paperwhite. Od zmíněného úniku k oficiálnímu představení nakonec uplynul jen jeden jediný den.

Amazon představil nové přírůstky do rodiny svých čteček

Od uvedení poslední verze čtečky Amazon Kindle Paperwhite na trh uplynuly již bezmála tři roky. Po relativně dlouhé době fanoušci zajásali, když se počátkem tohoto týdne objevily zprávy o omylem zveřejněné tabulce, ve které se objevila zmínka o dvou nových modelech. Včera společnost Amazon oficiálně představila své letošní přírůstky do rodiny svých čteček elektronických knih, a nakonec se jedná dokonce hned o tři kousky – standardní Amazon Kindle Paperwhite, Amazon Kindle Paperwhite Kids a Amazon Kindle Paperwhite Singature Edition. Zájemci si je budou moci objednat již dnes, prodej bude oficiálně zahájen 27. října.

Navzdory dřívějším spekulacím nedisponují nové modely čteček Kindle od Amazonu mobilní konektivitou, kterou nabízí například Kindle Oasis. Cena čtečky Kindle Paperwhite v základní verzi činí v přepočtu zhruba 3000 korun. Tento model je opatřen 6,8″ displejem, došlo u něj ke zmenšení okolních rámečků a k zavedení USB-C konektoru. Základní Kindle Paperwhite nabízí výdrž baterie na dobu až deseti týdnů, plné nabití trvá zhruba 2,5 hodiny. Kromě toho nabízí čtečka také odolnost třídy IPX8, a otáčení stránek probíhá díky novému procesoru o 20 % rychleji. Další novinkou je funkce teplého světla, díky které bude čtení příjemnější.

Zdroj: Amazon

Cena Kindle Paperwhite Signature Edition činí v přepočtu zhruba 4100 korun. Na rozdíl od 8GB úložiště, kterým je vybaven základní model, nabízí čtečka Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition úložiště o velikosti 32GB. Kromě toho je tento model možné nabíjet také bezdrátově, a mezi jeho další funkce patří také možnost automatického přizpůsobení jasu displeje v závislosti na okolním světle. Poslední z nových modelů – Amazon Kindle Paperwhite Kids Edition – nabízí stejné funkce jako základní verze Amazon Kindle Paperwhite, její cena činí v přepočtu zhruba 3449 korun a její součástí je také roční předplatné služby Amazon Kids+ a dvouletá záruka na výměnu. V době psaní tohoto článku zatím nebyl ani jeden z letošních modelů čteček od Amazonu uveden v nabídce tuzemských prodejců, všechny novinky si ale můžete prohlédnout na oficiálních stránkách Amazonu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více