Zavřít reklamu

Jednou z hlavních událostí, které uvádíme v našem dnešním souhrnu, je start prototypu rakety Starship Muskovy společnosti SpaceX. Let trval šest a půl minuty a raketa poté úspěšně přistála, několik minut po přistání u ní nicméně došlo k výbuchu. Řeč dnes bude také o společnosti Google, která se zavázala, že u svého prohlížeče Chrome nebude zavádět náhradní sledovací systémy. Jedním z dalších témat bude herní konzole Nintendo Switch – proslýchá se totiž, že by společnost Nintendo měla ještě letos představit její novou generaci s větším OLED displejem.

Výbuch prototypu Starship

V polovině tohoto týdne odstartoval v jižním Texasu prototyp rakety Starship společnosti SpaceX Elona Muska. Jednalo se o zkušební let, při kterém se raketa úspěšně vznesla do výšky deseti kilometrů, obrátila se přesně podle plánu a poté úspěšně přistála na předem určeném místě. Několik minut po dosednutí, kdy ještě komentátor John Insprucker stihl přistání pochválit, nicméně došlo k výbuchu. Celý let měl trvání šest minut a 30 vteřin. Příčiny výbuchu po přistání zatím nebyly zveřejněny. Starship je součástí raketového dopravního systému, vyvíjeného Muskovou společností SpaceX za účelem velkoobjemové a velkokapacitní dopravy na Mars – podle Muska by tento systém měl být schopen přepravit více než sto tun nákladu nebo stovku osob.

Google neplánuje náhradní sledovací systémy

Společnost Google tento víkend uvedla, že nemá v plánu ve svém webovém prohlížeči Google Chrome vytvářet po odstranění své současné sledovací technologie žádné nové nástroje tohoto typu. Z prohlížeče Google Chrome by v dohledné době měly zmizet cookies třetích stran, které inzerenti využívají k cílení své reklamy na specifické uživatele na základě toho, jak se pohybují na webu.

Nintendo Switch s OLED displejem

Agentura Bloomberg dnes informovala o tom, že společnost Nintendo plánuje ještě v průběhu tohoto roku odhalit nový model své populární herní konzole Nintendo Switch. Novinka by měla být vybavena o něco větším Samsung OLED displejem. Společnost Samsung Display zahájí masovou výrobu sedmipalcových OLED panelů s rozlišením 720p v průběhu letošního června, prozatímní výrobní cíl činí jeden milion kusů měsíčně. Ještě v červnu by se hotové panely měly začít distribuovat do montoven. Popularita her typu Animal Crossing neustále roste a je pochopitelné, že Nintendo v tomto směru nechce zůstat pozadu. Podle analytiků by se nová generace Nintenda Switch mohla začít prodávat v průběhu letošní vánoční sezóny. Yoshio Tamura, spoluzakladatel společnosti DSCC, uvádí, že OLED panely mají mimo jiné velmi příznivý vliv na spotřebu baterie, nabízí vyšší kontrast a rychlejší odpověď systému – takto vylepšená herní konzole by se jistě u uživatelů mohla setkat s jednoznačným úspěchem.

Square bude vlastnit majoritní podíl v Tidalu

Společnost Square ve středu ráno oznámila, že odkupuje majoritní podíl v hudební streamovací službě Tidal. Cena činila zhruba 297 milionů dolarů, uhrazena bude částečně v hotovosti a částečně v akciích. Ředitel firmy Square Jack Dorsey v souvislosti s odkupem uvedl, že doufá v to, že se mu s Tidalem podaří zopakovat úspěch Cash App a další produktů společnosti Square, ale tentokrát ve světě hudebního průmyslu. Umělec Jay-Z, který Tidal odkoupil v roce 2015 za 56 milionů dolarů, se stane jedním z členů představenstva společnosti Square.

.