Zavřít reklamu

Miliardář Warren Buffett včera oznámil, že opouští představenstvo nadace Melindy a Billa Gatesových. Uvedl, že nadále bude působit již pouze v představenstvu Berkshire Hathaway. Kromě Buffettova odchodu bude v našem dnešním souhru uplynulého dne řeč také o sociální síti Twitter, která nově začíná testovat monetizační funkce.

Warren Buffett opouští představenstvo nadace Melindy a Billa Gatesových

Warren Buffett včera oznámil, že odchází z představenstva nadace Melindy a Billa Gatesových. Kolem budoucnosti nadace se poté, co Melinda a Bill Gatesovi oznámili minulý měsíc svůj rozvod, vynořila řada otazníků a nejistot. Warren Buffett v souvislosti se svým odchodem z představenstva uvedl, že po řadu byl správcem – a to neaktivním – pouze u jednoho z příjemců jeho finančních prostředků, přičemž tímto příjemcem byl právě nadační fond Melindy a Billa Gatesových. „Na tento post nyní rezignuji, stejně tak, jako jsem to udělal u všech korporátních představenstvech kromě Berkshire,“ uvedl Buffett ve svém oficiálním prohlášení. Devadesátiletý miliardář dále pochválil ředitele nadace Marka Suzmana a uvedl, že jeho cíle jsou i nadále ve stoprocentní shodě s cíli nadace. Warrenova fyzická účast ale není podle jeho vlastních slov v tuto chvíli nezbytně nutná k naplnění těchto cílů. Melinda Gatesová ve svém prohlášení vyjádřila vděk za Buffettovu velkorysost i za jeho působení, a uvedla, že to, co se vedení nadace od Buffetta naučilo, pro něj bude i nadále významným pohonem na jeho cestě.

Warren Buffett Bill Gates

Twitter přijímá žádosti pro prémiové funkce

Není to tak dávno, co Twitter oficiálně spustil svou audio chatovací aplikaci. Nyní tato sociální síť zahájila příjem žádostí pro limitované testování prémiových funkcí s názvem Super Follows a Ticketed Spaces. Uživatelé ze Spojených států se nyní prostřednictvím aplikace Twitter na svých mobilních telefonech mohou přihlásit ke zmíněným programům. Funkce Super Follows je omezena pouze na iOS verzi Twitteru, funkce Ticketed Spaces je ale dostupná jak pro majitele iOS zařízení, tak i pro androidisty. Vedení Twitteru následně vybere malou skupinu uživatelů, kteří získají možnost otestovat jeho nové monetizační funkce. V rámci Super Follows získají uživatelé za poplatek 2,99 dolarů, 4,99 dolarů nebo 9,99 dolarů měsíčně přístup k exkluzivnímu obsahu.

Twitter
Zdroj: Twitter

Funkce Ticketed Spaces se bude cenově pohybovat mezi jedním a 999 dolary za přístup do audio místností, a nabídne bonusové možnosti, jako je třeba volba maximální kapacity místnosti. Uživatelé si dostupnost monetizačních funkcí budou moci ověřit na postranní liště v uživatelském rozhraní aplikace Twitter na jejich smartphonu. Účastníci testování si budou moci zpočátku ponechat 97 % veškerého výdělku, který jim přinese využívání funkcí Ticketed Spaces a Super Follows. V případě, že výdělek tvůrce ze zmíněných bonusových funkcí přesáhne celkové hodnoty 50 tisíc dolarů, zvýší Twitter svou provizi z původních tří na 20 %. I 20% provize je ale nižší než provize, kterou si účtují některé konkurenční platformy. Twitch například pobírá z předplatného 50% provizi, platforma YouTube si z členských poplatků účtuje provizi ve výši 30 %. Zatím není jasné, kdy budou zmíněné funkce dostupné také v jiných zemích světa.

.