Zavřít reklamu

Dnes si připomínáme dvě události, z nichž jedna – smrt popového zpěváka Michaela Jacksona – na první pohled se světem technologií nijak nesouvisí. Souvislost zde ale chybí jen zdánlivě. Ve chvíli, kdy byla jeho smrt oznámena, totiž lidé vzali internet doslova útokem, což mělo za následek řadu výpadků. Řeč bude také o Warrenu Buffettovi. V této souvislosti se vrátíme do roku 2006, kdy se Buffett rozhodl významně podpořit nadaci manželů Gatesových.

Warren Buffett věnoval 30 milionů dolarů nadaci manželů Gatesových (2006)

Miliardář Warren Buffett se 25. června roku 2006 rozhodl věnovat nadaci Melindy a Billa Gatesových více než 30 milionů dolarů v podobě akcií společnosti Berkshire Hathaway. Buffett chtěl svým příspěvkem podpořit aktivity nadace manželů Gatesových na poli boje s nakažlivými chorobami a na poli podpory reformy vzdělávání. Kromě tohoto daru tehdy Buffett rozdělil ještě dalších šest miliard dolarů mezi charitativní nadace, spravované členy jeho vlastní rodiny.

Fanoušci Michaela Jacksona vytížili internet (2009)

25. června roku 2009 šokovala řadu fanoušků zpráva o úmrtí amerického zpěváka Michaela Jacksona. Zpěvák podle pozdějších informací zemřel na následky akutní otravy propofolem a benzodiazepiny ve svém domě v Los Angeles. Zpráva o jeho skonu vyvolala silné reakce po celém světě, a měla za následek nejen rapidní nárůst prodeje jeho alb a singlů, ale také neobvykle vysoký nárůst internetového provozu. Řada webových stránek, které se věnovaly mediálnímu pokrytí Jacksonovy smrti, zaznamenala buďto výrazné zpomalení, nebo dokonce kompletní výpadek. Google zaznamenal miliony požadavků na vyhledání, které byly dokonce zpočátku mylně vyhodnoceny jako DDoS útok, což mělo za následek blokaci výsledků, souvisejících s Michaelem Jacksonem, na půl hodiny. Výpadek hlásil Twitter i Wikipedia, AOL Instant Messenger ve Spojených státech byl mimo provoz několik desítek minut. Jacksonovo jméno bylo po oznámení jeho smrti zmíněno v 5 tisících příspěvcích za minutu, a došlo k navýšení celkového internetového provozu zhruba o 11 % – 20 % oproti normálu.

 

Témata: , ,
.