Zavřít reklamu

Cloud gaming se mezi hráči těší velké oblibě. Není se čemu divit – služby tohoto typu totiž umožňují uživatelům zahrát si opravdu skvělé a propracované tituly i na strojích, které by takovouto hru v její klasické podobě neutáhly. Do vod cloud gamingu se již před časem zapojila také společnost Microsoft se svou herní službou xCloud. Právě do Microsoftu nově nastupuje Kim Swift, která se podílela například na tvorbě populárních her Portal či Left 4 Dead, a která dříve působila v Googlu v divizi Google Stadia. Kromě této novinky bude v našem dnešním ranním souhrnu událostí uplynulého dne řeč o nové funkci aplikace TikTok.

Microsoft najal posilu pro cloud gaming z Google Stadia

Když společnost Google počátkem letošního února oznámila, že již nebude produkovat hry, určené přímo pro cloud gaming, řada uživatelů byla zklamaná. Podle nejnovějších zpráv to ale vypadá, že tuto úlohu po Googlu přebírá Microsoft. Tato firma totiž nedávno najala Kim Swift, která dříve působila právě v Googlu na pozici designové ředitelky pro službu Google Stadia. Pokud je vám jméno Kim Swift povědomé, vězte, že je spojená například s populární hrou Portal z dílny herního studia Valve. „Kim sestaví tým, který se zaměří na vytváření nových zážitků v cloudu,“ uvedl v souvislosti s nástupem Kim Swift ředitel Xbox Game Studios Peter Wyse v rozhovoru pro server Polygon. Kim Swift strávila více než deset let prací v herním průmyslu, a kromě zmíněného Portalu pracovala například také na herních titulech Left 4 Dead a Left 4 Dead 2. Hry, které si mohou uživatelé zahrát v rámci služeb jako třeba Google Stadia nebo Microsoft xCloud nejsou nativní pro cloud. Byly primárně vytvořené pro specifické hardwarové platformy, Google ale původně přislíbil, že hodlá začít tvořit tituly, které budou navrženy přímo pro cloud gaming. Nyní to podle dostupných zpráv vypadá, že společnost Microsoft má s cloud gamingem, respektive s hrami, určenými přímo pro hraní v cloudu, vážné úmysly. Nechme se překvapit, jak se celá věc bude do budoucna vyvíjet.

TikTok nabídne tvůrcům možnost přidání miniaplikací k videím

Milovaná i nenáviděná sociální platforma TikTok již brzy nabídne tvůrcům zbrusu novou službu, v jejímž rámci budou moci ke svým videím přidávat miniaplikace s názvem Jumps. Jako příklad může posloužit třeba video, na kterém jeho tvůrce demonstruje recept, a které by mohlo obsahovat například vložený odkaz na aplikaci Whisk, a uživatelé si budou moci přímo v prostředí aplikace TikTok jediným klepnutím zobrazit příslušný recept. Nová funkce Jumps v současné době běží v testovacím režimu, kdy ji zkouší vybraná hrstka tvůrců. Pokud uživatel při procházení TikToku narazí na video s funkcí Jumps, objeví se mu na displeji tlačítko, umožňující otevření vložené aplikace v novém okně.

 

.