Zavřít reklamu

Společnost Microsoft se rozhodla, že uživatelům zjednoduší a zrychlí práci v textovém editoru Word. Již koncem příštího měsíce by se uživatelé této aplikace měli dočkat nové užitečné funkce, která jim bude v průběhu psaní servírovat návrhy dalších slov, díky čemuž si lidé výrazně urychlí a zjednoduší práci. Další z novinek v našem souhrnu se týká aplikace WhatsApp – vedení bohužel stále trvá na nových podmínkách užívání, a dokonce je již rozhodnuto o tom, co se stane uživatelům, kteří na tyto nové podmínky odmítnou přistoupit. Poslední novinkou je pak milá zpráva o chystané remasterované verzi populární počítačové hry Diablo II.

Diablo II se vrací

Pokud i vy patříte mezi příznivce populární počítačové hry Diablo II, máte nyní velký důvod k radosti. Společnost Blizzard totiž po řadě spekulací a po několika málo únicích na svém letošním online Blizzconu oficiálně oznámila, že se Diablo II dočká velkého přepracování a nové remasterované verze. Nová verze hry, která poprvé spatřila světlo světa již v roce 2000, bude ještě letos vydána pro osobní počítače, stejně jako pro herní konzole Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S. Součástí HD remasteru bude nejen základní hra jako taková, ale také její rozšíření s názvem Lord of Destruction. Blizzard bude mít v letošním roce skutečně napilno – kromě zmíněného remasterovaného Diabla se totiž chystá vydat také mobilní verzi spinoffu s názvem Diablo Immortal a titul Diablo IV.

WhatsApp a následky nesouhlasu s novými podmínkami užívání

Prakticky od počátku letošního roku čelí komunikační platforma WhatsApp kritice a odlivu uživatelů. Důvodem jsou její nové podmínky užívání, které by měly nakonec vstoupit v platnost letos v květnu. Řadě uživatelů vadil fakt, že má WhatsApp v plánu sdílet jejich osobní údaje včetně telefonního čísla se sociální sítí Facebook. Realizace nových podmínek užívání byla sice o několik měsíců odložena, jedná se ale o nevyhnutelnou záležitost. Zástupci komunikační platformy WhatsApp koncem minulého týdne oznámili, že uživatelům, kteří nevysloví souhlas s novými podmínkami užívání, budou jejich účty bez milosti smazány. Nové podmínky užívání by měly definitivně vstoupit v platnost 15. května.

Uživatelé, kteří je v aplikaci neodsouhlasí, nebudou moci komunikátor WhatsApp používat, a po 120 dnech neaktivity přijdou nadobro o svůj uživatelský účet. Poté, co bylo zveřejněno znění nových podmínek, se na adresu WhatsAppu snesla z mnoha míst nemilosrdná kritika, a uživatelé začali hromadně přecházet ke konkurenčním službám typu Signal nebo Telegram. Hrstka lidí doufala, že tato zpětná vazba nakonec provozovatele WhatsAppu odradí od uplatnění zmíněných podmínek, WhatsApp se ale podle zjevně nedal v žádném případě obměkčit.

Nová funkce ve Wordu ušetří uživatelům čas při psaní

Společnost Microsoft se chystá již brzy obohatit svoji aplikaci Microsoft Word o zbrusu novou funkci, která by měla uživatelům výrazně ušetřit čas při psaní a zefektivnit tak i jejich práci. Word by se měl v dohledné době naučit svým způsobem předpovídat, co se chystáte napsat, a to ještě dříve, než to napíšete. V Microsoftu probíhá v současné době intenzivní práce na vývoji funkce prediktivního textu. Program na základě dřívějších vstupů vydedukuje, jaké slovo se uživatel chystá napsat, a poskytne mu odpovídající nápovědu, čímž dojde k úspoře času i úsilí, vynaloženého k psaní.

K automatickému generování návrhů textu bude ve Wordu docházet v reálném čase – pro zadání navrhovaného slova postačí stisk klávesy Tab, pro jeho zamítnutí bude muset uživatel stisknout klávesu Esc. Kromě úspory času uvádí Microsoft jako jeden z hlavních benefitů této nové funkce také výrazné snížení výskytu gramatických a pravopisných chyb. Vývoj zmíněné funkce sice stále ještě nebyl ukončen, očekává se ale, že se v aplikaci Windows měla objevit již koncem příštího měsíce.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.