Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple pracuje na MagSafe Battery Pack pro iPhone 12

S čerstvými informace dnes přišel renomovaný leaker Mark Gurman z Bloombergu, který poodhalil řadu informací z Applu. Jednou z nich je, že Apple aktuálně pracuje na alternativě k ikonickému pouzdru Smart Battery Case, které bude určeno pro nejnovější iPhony 12 a nabíjení bude probíhat skrze MagSafe. Tento kryt v sobě totiž ukrývá akumulátor, díky čemuž značně prodlužuje výdrž iPhonu, aniž byste se museli obtěžovat hledáním zdroje energie. Starší modely tohoto pouzdra se k jablečným telefonům samozřejmě připojovaly skrze standardní Lightning.

Na této alternativě se údajně pracuje minimálně rok a původně se plánovalo, že k představení dojde pár měsíců po uvedení iPhonů 12. To alespoň prozradili sami lidé, kteří se na vývoji podíleli. Nadále dodali, že prototypy jsou prozatím pouze v bílém provedení a jejich vnější část je tvořena z gumy. Samozřejmě otázkou je, zdali bude produkt vůbec spolehlivý. Doposud totiž spousta lidí kritizuje samotný MagSafe kvůli nedostatečné síle magnetů. Vývoj si údajně v posledních měsících prošel softwarovými chybami, kdy došlo například k přehřívání a podobně. Pokud by tyto překážky přetrvávaly i nadále, Apple by podle Gurmana mohl chystaný kryt buďto odložit, nebo jeho vývoj rovnou zrušit.

Práci na takřka stejném produktu, který je jakýsi „Battery Pack“ připojitelný skrze MagSafe, taktéž potvrdil magazín MacRumors. Ten naše referenci k danému produktu přímo v kódu vývojářské beta verze iOS 14.5, kde stojí: „Pro zlepšení efektivity a maximalizaci životnosti baterie bude Battery Pack udržovat váš telefon nabitý na 90 %„.

Reverzního nabíjení se jen tak brzy nedočkáme

Mark Gurman se nadále podělil o ještě jednu zajímavou věc. V posledních letech si totiž značnou popularitu dokázalo získat takzvané reverzní nabíjení, které těší například majitele zařízení Samsung už nějaký ten pátek. Jablíčkáři v tomto směru ale mají bohužel smůlu, protože iPhony tímto benefitem zkrátka nedisponují. Je ale jisté, že si Apple s myšlenkou reverzního nabíjení minimálně pohrává, což dokazují některé úniky. V lednu si navíc cupertinský gigant nechal patentovat způsob, jakým by šlo MacBook využít pro bezdrátové nabíjení iPhonu a Apple Watch po stranách od trackpadu, kdy jde samozřejmě o způsob zmiňovaného reverzního nabíjení.

iP12-charge-airpods-feature-2
Zdroj: MacRumors

Nejnovější zprávy o vývoji popsaného Battery Packu pro nabíjení iPhonů 12 skrze MagSafe taktéž poukázaly na to, že s příchodem reverzního nabíjení bychom v blízké budoucnosti počítat neměli. Apple údajně v současné situaci tyto plány smetl ze stolu. Aktuálně tedy vůbec není jasné, zdali se této funkce vůbec někdy dočkáme, případně kdy. Každopádně podle databáze FCC by již nyní měly po hardwarové stránce být iPhony 12 schopné reverzního nabíjení.  iPhone by tak mohl sloužit jako bezdrátová nabíjecí podložka pro AirPods druhé generace, AirPods Pro a Apple Watch. Podle některých teorií by Apple tuto možnost mohl časem odemknout skrze aktualizaci operačního systému iOS. Bohužel nejnovější zprávy tomu nikterak nenasvědčují.

Clubhouse v App Storu přesáhl hranici 8 milionů stažení

Poslední dobou si obrovskou popularitu získala nová sociální síť Clubhouse. Ta se stala naprostou a globální senzací, kdy přinesla úplně novou myšlenku. V této síti totiž nenajdete žádný chat, případně videochat, ale pouze místnosti, kde můžete pouze mluvit, když vám bude dáno slovo. O to si můžete zažádat simulací zvednuté ruky a případně tak s ostatními diskutovat. Jedná se o perfektní řešení pro současnou koronavirovou situaci, kdy je omezen lidský kontakt. Najít zde můžete místnosti fungující jako konference, kde se můžete snadno vzdělávat, ale také neformální místnosti, kdy si můžete přátelsky popovídat s ostatními.

Podle nejnovějších dat od App Anie aplikace Clubhouse v App Storu nyní překonala hranici osmi milionů stažení, což jen potvrzuje její oblíbenost. Je nutné zmínit, že tato sociální síť je aktuálně k dispozici pouze pro iOS/iPadOS a uživatelé Androidu si budou muset ještě pár měsíců počkat. Zároveň se do sítě nemůžete jen tak registrovat, ale potřebujete pozvánku od někoho, kdo již Clubhouse používá.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více