Zavřít reklamu

Příchod očekávané mobilní hry Diablo Immortal od vývojářského studia Blizzard Entertainment je prakticky za rohem. Blizzard nedávno oznámil, že titul oficiálně vyjde již 2. června 2022, kdy se zpřístupní pro platformy iOS a Android. Než se ale dočkáme samotného spuštění, pojďme si říct, co všechno vlastně o této hře víme. Jelikož si Diablo Immortal už prošlo celkově třemi testovacími fázemi, tak máme poměrně dobrý náhled na to, co nás vlastně čeká.

Diablo Immortal

Diablo Immortal je RPG titulem z pohledu zhora stejně jako v klasickém Diablu, který je primárně určen pro mobilní telefon s operačním systémem iOS a Android. Vývojáři ale zároveň prozradili, že v den spuštění se začne testovat i desktopová verze. Jakmile následně dojde k jejímu ostrému spuštění, bude k dispozici i cross-platform gameplay, respektive že si budeme moci skrze telefon zahrát s přáteli, kteří hrají na desktopu a naopak. Stejně tak sami budeme moci hrát na obou platformách – chvíli na telefonu a vzápětí pokračovat na PC. Co se týče chronologického zasazení do příběhu, ten se bude odehrávat mezi hrami Diablo 2 a Diablo 3.

Postup hrou a možnosti

Poměrně důležitou informací také je, že se bude jednat o takzvanou free-to-play hru, která bude k dispozici bezplatně. S tím na druhou stranu souvisí herní mikrotransakce. Za ty si budete moci usnadnit postup hrou, pořídit si gamepass a řadu kosmetických doplňků. Podle dostupných informací se ale nejčernější obavy nenaplní – navzdory přítomnosti mikrotransakcí si na (téměř) vše budete moci přijít i obyčejným hraním. Pouze vám to tak zabere více času. Co se jinak týče způsobu hraní, primárně je hra určena pro více hráčů, v některých případech je to dokonce přímo nutné (raidy a dungeony), kdy se musíte spojit s ostatními a společně pokořit nejrůznější překážky. Řadu obsahu si ale vychutnáte i takzvaně sólo.

Diablo Immortal

Samozřejmě důležitou částí, se kterou se setkáte při prvním spuštění, je vytvoření postavy vašeho hrdiny. Ze začátku bude na výběr ze šesti možností neboli tříd. Konkrétně víme o třídě Crusader, Monk, Demon Hunter, Necromancer, Wizard a Barbarian. Na základě vašeho herního stylu a preferencí si můžete vybrat třídu, která vám sedí nejlépe. Blizzard zároveň potvrdil příchod dalších. Teoreticky by se mohlo jednat o Amazon, Druid, Assassin, Rogue, Witch Doctor, Bard a Paladin. Na ty si však nějaký ten pátek ještě počkáme.

Příběh a hratelnost

Z hlediska hratelnosti je pak na místě se ptát, jak je na tom hra s příběhem a takzvaným end-game obsahem. Postupným hraním budete plnit nejrůznější výzvy, získávat body zkušeností a neustále tak vylepšovat vaši postavu. Tímto se zároveň stáváte silnějšími a troufnete si i na podstatně hrozivější nepřátele či úkoly. Následně se pak dostanete do end-game fáze, která bude připravena pro hráče na vysokých úrovních. Samozřejmě k dispozici budou mimo příběhu i další možnosti, jak se zabavit, a to jak PvE, tak PvP.

PlayStation 4: DualShock 4

V závěru ještě může potěšit podpora herních ovladačů. Z posledního beta testování víme, že pomocí gamepadu lze ovládat vaši postavu a celý pohyb ve hře, což už ale bohužel neplatí pro ovládání menu, nastavení, nasazování výbavy a podobných aktivit. To se však pochopitelně může změnit. Mezi otestované a oficiálně podporované gamepady se řadí Sony DualShock 4, Xbox Wireless Bluetooth Controller, Xbox Series X/S Wireless Controller, Xbox Elite Series 2 Controller, Xbox Adaptive Controller a Razer Kishi. Lze počítat i s podporou dalších. Ty však nebyly oficiálně otestovány.

Minimální požadavky

Nyní k tomu nejdůležitějšímu aneb jaké jsou minimální požadavky pro hraní Diablo Immortal. V případě telefonů s operačním systémem Android je to krapet složitější. V takovém případě totiž potřebujete telefon s CPU Snapdragon 670/Exynos 8895 (nebo lepším), GPU Adreno 615/Mali-G71 MP20 (nebo lepší), přinejmenším 2 GB operační paměti RAM a operační systém Android 5.0 Lollipop či novější. U verze pro iOS si vystačíte s iPhonem 8 a každým novějším modelem s operačním systémem iOS 12.

.