Zavřít reklamu

S navigací Mapy.cz se neztratíte, tak alespoň svou aplikaci prezentují sami tvůrci. Je ale pravda, že se v tuzemsku jedná o jeden z nejpopulárnějších titulů nejen k navigování za volantem, ale také při pěší turistice, cyklistice a mnohých dalších sportů, protože ji používá přes milion lidí denně. Aplikace je navíc neustále vylepšována o nové možnosti a funkce a zde najdete přehled těch posledních, pokud nějaké unikly vaší pozornosti. 

Rychlejší trasy 

U výsledků vyhledávání se tedy nově zobrazují popisy, které se dynamicky přizpůsobují podle zobrazované oblasti. U firem a podniků je navíc také zobrazeno aktuální hodnocení. V navigaci je také nyní nabízena možnost rychlejší trasy. Zobrazí se, když se na cestě před vámi objeví například nově vzniklý problém, který je vhodné objet. Rozhodnutí, zda tak učiníte, je ale samozřejmě na vás.

navigace

Sdílení polohy ke zmírnění covidu

Protože už covidová pandemie pomalu pomíjí (alespoň prozatímně), aplikace ukončuje sdílení polohy ke zmírnění šíření této nákazy. To tedy i z důvodu četných jejích mutací. Všechna data použitá pro identifikaci rizikových kontaktů jsou z aplikace mazána a není vám zde již zobrazován informační banner.

navigace

Zkratky na poslední místa 

Když dáte hledání, tak se vám nyní zde vyjma adresy domova nebo práce zobrazují také zkratky odkazující na místa, kam jste se nechali naposledy navigovat. Jednoduše se tak vrátíte na ta místa, která se vám líbila.

Panoramatické snímky 

V aplikaci byla uveřejněna první vlna nových panoramatických snímků. Ty pokrývají celých 14 tisíc kilometru napříč 21 velkými městy, a především zajímavými místy západní třetiny republiky. Kdyby vás zajímalo, kolik je to fotografií, tak 2,8 milionu. Jde o část Ústeckého a Karlovarského kraje a Českobudějovicko. Rozlišení snímků se oproti předchozímu řešení zvýšilo přibližně na trojnásobek, nyní má každý dílčí snímek 14 400 x 7 200 pixelů.

navigace

Recenze 

Pokud vás v aplikaci zaujala něčí recenze nebo fotka, můžete si nově otevřít profil autora. V něm následně najdete všechny jeho fotky a hodnocení, která přidal. V souvislosti s tím vás aplikace umí i informovat notifikací po navštívení nějakého podniku, abyste o něm sami zanechali recenzi. Pomůžete tím tak komunitě v objevování těch míst, která za to stojí.

Upozornění na překročení rychlosti 

Jestliže aplikaci používáte k navigování v autě, tak vás Mapy.cz mohou informovat při překročení rychlosti. To však už nejen vizuálně, ale v případě skutečně výrazného překročení dovolené rychlosti i zvukově. Samozřejmě je to v souvislosti s větší bezpečností, a to nejen vaší. Někdy prostě jen člověk zapomene nohu na plynu, a toto ho tak snad včas upozorní.

Důvěryhodnost firem 

Prostřednictvím administračního rozhraní Firmy.cz můžete na svou stránku vložit odznak s hodnocením a mapu s náhledem pobočky. Nově byl přidán zcela nový widget s hodnocením vaší firmy a s logem Mapy.cz. Ten můžete vložit nejen do webových stránek ale klidně i do podpisu e-mailu.

Aplikaci Mapy.cz stáhnete z App Store zde

.