Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného souhrnu spekulací bude řeč o jablečném hardwaru. V první části tohoto článku se budeme věnovat teorii, podle které by se společnost Apple měla v budoucnosti uchýlit k výrobě některých svých produktů z titanu. Druhá část článku se bude zabývat o něco bližší budoucnosti – bude v ní totiž řeč o možném zavedení Always-On displejů u letošních modelů iPhonů.

Dočkáme se Apple produktů z titanu?

Spekulace o tom, že by časem mohly z dílny společnosti Apple vzejít titanové produkty, nejsou žádnou novinkou. Teorie o možném vzniku iPhonu, iPadu či MacBooku z titanu byly v průběhu uplynulého týdne podpořeny zprávami o novém patentu, který si nechala cupertinská společnost zaregistrovat. Server 9to5Mac přinesl minulý týden zprávu o tom, že si Apple nechal patentovat speciální proces vytváření texturovaného povrchu u titanových výrobků.

Apple již má s titanem své zkušenosti – v současné chvíli lze zakoupit například titanové Apple Watch, a v minulosti byl k dostání titanový PowerBook G4. Ještě před vydáním iPhonu 13 některé zdroje uváděly, že by u něj Apple mohl coby hlavní materiál použít titan, tyto spekulace se ale nakonec nepotvrdily. Titan by jablečným produktům mohl poskytnout výrazně vyšší odolnost ve srovnání s hliníkem. Proces, popsaný ve zmíněném patentu, by měl pomoci dosáhnout co možná nejlépe vypadajícího povrchu titanových výrobků.

Výrazné vylepšení u displejů letošních iPhonů

Velmi potěšující zprávy se v minulém týdnu dočkali také ti, kteří netrpělivě vyhlížejí vydání letošních iPhonů. Leaker Ross Young totiž v souvislosti s letošními modely uvedl, že by u nich mohlo konečně dojít k výraznému vylepšení displejů. Ty by měly stejně jako displeje loňských iPhonů nabídnout technologii ProMotion, u samotného LTPO panelu by ale oproti loňským modelům mělo dojít k vylepšení, díky kterému by se displej iPhonu 14 mohl konečně dočkat funkce Always-On.

Loňské iPhony nabídly vyšší obnovovací frekvenci:

Zavedení této funkce by mělo být umožněno snížením minimální obnovovací frekvence panelů, použitých pro displeje letošních iPhonů, na 1Hz. Minimální obnovovací frekvence u iPhonů řady 13 činí 10Hz, což je pro Always-On překážkou. Podle Rosse Younga by se vylepšení v podobě Always-On displeje měl pochlubit letošní iPhone 14 Pro – nechme se překvapit, zda tomu tak skutečně bude.

.