Zavřít reklamu

V průběhu uplynulého týdne se na internetu objevila zajímavá zpráva, podle které by budoucí iPhony mohly disponovat funkcí detekce pozornosti uživatele. Na základě jejího vyhodnocení by pak smartphone mohl například pozastavit přehrávání filmů nebo hudby. Ve druhé části našeho dnešního souhrnu spekulací bude řeč o letošních iPhonech. Konkrétně o modelu 14 Plus, který by podle analytika Ming Chi Kua mohl být potenciálním propadákem.

Budoucí iPhony by mohly umět detekovat pozornost uživatele

Je to teprve nedávno, co byly představené nové iPhony, a už to vypadá, že společnost Apple zkoumá možnosti vylepšení svých budoucích modelů. Jeden z nově podaných patentů naznačuje, že by budoucí smartphony od Applu mohly mít schopnost detekovat pozornost uživatele při přehrávání médií. V případě, že telefon zjistí, že mu již uživatel nevěnuje pozornost, přehrávání automaticky pozastaví, čímž dojde mimo jiné k výrazné úspoře baterie. K detekci pozornosti by iPhony využívaly různé komponenty včetně mikrofonu, patent zmiňuje ale i detekci pohybů hlavou. Na základě detekovaných pohybů by pak zařízení mohlo umět vyhodnotit pozornost uživatele a na základě tohoto vyhodnocení provést příslušné akce. Jedná se zatím nicméně stále jen o patentovou přihlášku, která nakonec vůbec nemusí být uvedena do praxe. Rozhodně ale vypadá přinejmenším zajímavě.

Horší prodeje letošních iPhonů

Analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TF Securities se v průběhu tohoto týdne vyjádřil také k předobjednávkám letošních modelů iPhonů. Podle Kua překonala poptávka po iPhonu 14 Pro Max poptávku po loňském iPhonu 13 Pro Max, což Kuo vyhodnotil jako dobré. iPhone 14 Pro se v tomto směru dočkal neutrálního ohodnocení, zatímco zbývající dva modely získaly špatné hodnocení.

Kuo ve své předběžné zprávě, týkající se prodejů letošních modelů iPhonů, uvádí, že poptávka po letošní variantě Plus je dokonce ještě slabší, než poptávka po loňském iPhonu 13 mini, který byl obecně považován za telefon, o který v závěru nebyl takový zájem, jak se původně očekávalo. Kua citoval server GMS Arena. Podle Kua dokazuje míra předobjednávek Pro modelů letošních iPhonů, že se společnosti Apple podařilo udržet si loajální a nadšené zákazníky, kteří mají zájem o nové smartphony i navzdory aktuální nelehké ekonomické situaci. Dodává ale, že po prodejní stránce nevypadá budoucnost iPhonu 14 Plus příliš dobře.

.