Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme další díl našeho pravidelného souhrnu spekulací ze světa společnosti Apple. Dnešní díl se ponese zcela ve znamení zpráv, týkajících se příštích iPhonů. Tentokrát nebude jen o letošní iPhony – objevila se totiž i jedna zajímavá novinka, která se týká budoucích iPhonů 15.

iPhony bez výřezu v roce 2023

V minulém díle našeho pravidelného souhrnu spekulací jsme mimo jiné informovali o tom, že by se letošní iPhony mohly dočkat senzorů pro Face ID umístěných pod sklem displeje. V průběhu uplynulého týdne se analytik Ross Young nechal slyšet, že by se uživatelé již příští rok mohli dočkat iPhonů, které by měly zcela postrádat jakékoliv výřezy a jiné otvory v horní části displeje. Young se při svém tvrzení odvolává na zdroje, pocházející z dodavatelských řetězců společnosti Apple. Podle Younga společnost Apple již delší dobu testuje různá provedení umístění příslušných senzorů pod displejem iPhonu, a současné prototypy se již vyvíjí natolik dobře, že bychom se iPhonů bez výřezů mohli skutečně dočkat již v průběhu příštího roku.

iPhone 13 koncept
Zdroj: youtube.com

Supervýkonný fotoaparát iPhonu 14

S budoucími iPhony souvisí také druhá část našeho dnešního souhrnu spekulací. V tomto případě se ale bude jednat o letošní iPhony 14 a jejich fotoaparáty. Podle tchajwanské společnosti TrendForce by se iPhony 14 Pro mohly teoreticky pyšnit zadním 48MP širokoúhlým fotoaparátem, což je oproti fotoaparátům loňských iPhonů 13 Pro opravdu velký skok. TrendForce není jediným zdrojem, který mluví o této možnosti.

Teorii o zmíněné fotografické výbavě letošních iPhonů podporuje například také proslulý analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého by iPhone 14 Pro měl nabídnout dále také podporu pro natáčení videa v 8K. Podle dosavadních informací by nové iPhony měly být tradičně představeny v září letošního roku. Společnost Apple by letos měla přijít celkem se čtyřmi novými modely – 6,1″ iPhonem 14, 6,7″ iPhonem 14 Max, 6,1″ iPhonem 14 Pro a 6,7″ iPhonem 14 Pro Max. Právě poslední dva jmenované modely by měly být vybavené 48MP zadním fotoaparátem.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více