Zavřít reklamu

Spolu se závěrem týdne je tu opět náš pravidelný souhrn spekulací, spojených se společností Apple. Tentokrát v ní bude řeč například o novém MacBooku Air, který by se měl na rozdíl od současných modelů vyznačovat velkorysejší úhlopříčkou displeje, a který by měla společnost Apple představit světu již relativně brzy.

MacBooku Air bychom se mohli dočkat již relativně brzy

V našich pravidelných souhrnech spekulací, souvisejících se společností Apple, se čím dál častěji objevují zmínky o možném brzkém představení nového MacBooku Air. Teorii o tom, že bychom se nového modelu mohli dočkat již relativně brzy, nahrávají také nejnovější zprávy z uplynulého týdne. Server MacRumors zveřejnil v týdnu zprávu, podle které by společnost Apple mohla již v roce 2023 vydat nový MaBook Air, vybavený 15″ displejem.

Budoucí MacBooky by mohly být vyvedené v barvách: 

Analytik a leaker Ross Young, který mimo jiné spolupracuje se společností Display Supply Chain Consultants, uvedl, že Apple již na zmíněném modelu svého odlehčeného laptopu usilovně pracuje. Se zprávami podobného typu přišel v minulosti například již Mark Gurman z agentury Bloomberg. Vývoj 15″ MacBooku Air nicméně neznamená, že by se Apple chtěl zbavit menšího, 13″ modelu. Spekuluje se o tom, že by firma mohla nejprve představit 13″ MacBook Air a až o něco později větší, 15″ model.

Kdy Apple skryje FaceID kompletně pod displej?

Výřezy v horní části displejů novějších iPhonů se již delší dobu skloňují ve všech pádech, a čím dál častěji se také mluví o tom, že by Apple měl u svých budoucích modelů skrýt veškeré příslušné komponenty zcela pod displeje svých smartphonů. Počátkem minulého týdne se na serveru MacRumors objevila zpráva, podle které by se firma měla k tomuto kroku odhodlat u iPhonu 15 Pro. Server MacRumors se u této zprávy odvolává na zdroj v podobě korejského webu The Elec.

Ke skrývání systému pro Face ID by u iPhonů mělo docházet postupně. Zatímco v souvislosti s letošními iPhony se mluví o tom, že by měly disponovat výřezem ve tvaru průstřelu, případně kombinací průstřelu a druhého, menšího výřezu, iPhone 15 Pro by podle zmíněných zdrojů měl být vybaven již jen drobným otvorem pro přední fotoaparát. K uvedení tohoto principu do praxe by měly přispět technologie společnosti Samsung, která si je podle dostupných informací hodlá nejprve vyzkoušet u svého připravovaného Samsungu Galaxy Z Fold 5.

.